• Wtorek, 18 lutego 2020
  • Godz. 16:07
  • Imieniny: Flawiana, Konstancji, Maksyma, Szymona
  • Czytających: 7770
  • Zalogowanych: 24
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Pionier zostanie na swoim

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Poniedziałek, 27 lipca 2009, 7:18
Aktualizacja: Wtorek, 28 lipca 2009, 7:22
Autor: Mar
Fot. Mar
Po naszym tekście o Zenonie Prószyńskim, mieszkańcu Jeleniej Góry od 1946 roku, który dostał wypowiedzenie umowy najmu, rozpętała się mała burza. Pan Zenon trafił do zastępcy prezydenta miasta, Jerzego Łużniaka, który nakazał cofnięcie wypowiedzenia.

– Ten dokument miał tylko przymusić naszego lokatora do usunięcia urządzeń, które uniemożliwiały nam wykonanie inwentaryzacji przed sprzedażą – wyjaśnia dyrektor ZGL Północ, Lucyna Januszewska. – Obiecywał demontaż urządzeń kuchennych na korytarzu. Inne sprawy, jak ścianka działowa zostały już załatwione. Jestem już umówiona z panem Prószyńskim na środę. Nasz instalator zdemontuje kran i zaślepi to ujęcie wody. Tym samym ustaną przyczyny tego wypowiedzenia i automatycznie starci ono ważność.

– Skoro mogę kupić to mieszkanie i tak zamierzam zrobić po co mam to wszystko demontować? – pytał się pan Zenon.
Tak jak niepotrzebna już okazała opinia techniczna o ściance z dykty, tak demontaż kranu założonego na korytarzu jeszcze przez Niemców, okazał się niezbędny do rozwiązania sprawy. Pozostawienie kranu na korytarzu znaczyłoby zmianę jego przeznaczenia i uznanie części korytarza za kuchnię. Za taką zmianę w dokumentacji budynku musiałby zapłacić lokator.
– Niech już będzie. Jeśli tak zrobimy i będę miał już spokój to niech tego kranu nie będzie – podsumował lokator.

Na pewno cieszy, że starszy człowiek nie będzie się bał wyrzucenia z domu. Ale czy to rozwiązywania takich spraw z lokatorami ZGL musi używać od razu armaty?

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (16) Dodaj komentarz

~Gość 27-07-2009 7:58
Nazwał bym tą całą sprawe = SRATY TATY= urząd chciał pokazać niesfornemu co może , nawet za takąsprawe wywalić na ulice , ambicja urzędnicza !!!!!!
Cień 27-07-2009 8:04
Jakim prawem ZGL zastrasza ludzi? Powinno się ukarać ludzi odpowiedzialnych za taki incydent. Nic nie robią, kasę biorą i jeszcze szantażują uczciwych ludzi. WSTYD I HAŃBA!!!
~lx 27-07-2009 8:15
A jakim prawem masa "uczciwych" ludzi nie płaci za mieszkanie, dokonuje samowolnych przeróbek, kradnie prąd, wodę, nielegalnie korzysta z terenów przyległych, buduje bez zezwoleń garaże, komórki, itp. Za to wszystko muszą później zapłacić uczciwi mieszkańcy naszego miasta a nieuczciwi śmieją się, zwijając się od tego śmiechu w kułak. Może w tym przypadku ZGL trochę przesadził, ale w większości przypadków jest to, niestety, jedyna metoda na "uczciwych".
~olo 27-07-2009 8:36
Ja urzędas wam pokażę ja mam władze bo dostałem pieczątkę z czerwonym tuszem, wyślę się pismo i niech petent kruszeje na korytarzu
~Bolko z Piastowiczów. 27-07-2009 9:27
Właśnie jestem w trakcie mozolnego załatwiania profesjonalnego projektu architektonicznego wraz z inwentaryzacją, opinii ogólnobudowlanej, opinii o rezystancji przewodów elektrycznych, opinii kominiarskiej o wentylacji, itd. - w podobnej sytuacji mieszkaniowej. Wszystko to na żądanie ZGL-u i to w podanym z premedytacją nierealnym terminie - 10 dni. Koszt tego wszystkiego nie zamknie się w 1000 złotych, ale z propozycji ZGL-u pomocy w znalezieniu wykonawcy projektu (?) - nie skorzystam. (Patrz art. w NJ nr 10 z dnia 10.03.2009 r. pt. "Nielegalna kąpiel" o takim samym przypadku). Być może należało też rozpętać medialny szum, przedstawić publicznie teczkę pełną bezsensownej korespondencji z urzędnikami ZGL-u "Północ", a okazało by się, że właściwie to "nie ma sprawy" jedynie drobniutkie kosmetyczne czynności podczas wizytacji inspektorów d/s Obsługi Technicznej ZGL-u... i po kłopocie. Przecież obecnie urzędnicy zawsze chętnie idą społeczeństwu na rękę i są właśnie po to aby pomóc nam w rozwiązywaniu naszych bytowych problemów, bo przecież czasy urzędniczego sobiepaństwa w okresie przebrzydłej "komuny" to już zamierzchła prawie przeszłość.
HankaOdRumcajsa 27-07-2009 9:34
...chory kraj... Dlatego rozważam możliwość wyjazdu...
~Jola-gość portalu 27-07-2009 9:42
Ten X piszący o masie :uczciwych: to chyba poplecznik p.Januszewskiej i taki sam bezduszny urzędas jak ona.Co za porównanie -pseudo :uczciwych: ze starszym ,naprawdę uczciwym człowiekiem.W czym obie sprawy są do siebie podobne?Nie rozumiem takiego porównania!!!!
~Jola-gość portalu 27-07-2009 9:43
Ten X piszący o masie :uczciwych: to chyba poplecznik p.Januszewskiej i taki sam bezduszny urzędas jak ona.Co za porównanie -pseudo :uczciwych: ze starszym ,naprawdę uczciwym człowiekiem.W czym obie sprawy są do siebie podobne?Nie rozumiem takiego porównania!!!!
~wie39 27-07-2009 9:58
brawo Panie Łużniak-za zdecydowaną i ludzką postawę-a tą panią dyrektor na bruk-za nieudolność
Cień 27-07-2009 11:23
Do Ix. Jak byś sam utrzymywał/a rodzinę za 700PLN mc., to też byś nie płacił/a rachunków. Jak masz pretensje, to kieruj je do władz.
~hhhhh 27-07-2009 12:42
jak długo jeszcze Pani "DEREKTOORKA"będzie na tym stołku. Może teraz nowy V-ce pPrezydent dobierze się do tych urzędasów- mądrali.
~spos 27-07-2009 13:43
Wróciła Pani Januszewska i problem zostaje rozwiązany, czy to jedyna osoba w ZGL, która myśli?
~AAA 27-07-2009 14:01
lx ma recję . Ja także złe mam zdanie o ZGL, ale z drugiej strony redaktor nie dopytał dyrektorki nie dał jej czasu na zapoznanie się ze sprawą, poleciał do Dziadka i napisał bezkrytycznie to co nagadał a stado czytelników od razu wie kto winny i kto się zna na prawie i kto nie i kogo wyrzucić z pracy. Idź jeden z drugim na tak zabagnione przez lata działy gospodarki lokalowej i przyjmij kilku interesantów a potem ciekawe cz Ci Obrębalski da -lokale zastępcz, dopłatę do czynszów nie ściągniętycz, kasę na remonty
~ANA 27-07-2009 14:40
JA MAM TAKA WLASNIE JALMUZNE CO MIESIAC I PLACE SWOJE RACHUNKI POPROSTU OSZCZEDZAM I NIE WYOBRAZAM SOBIE BYM NIE PLACILA ZA PRAD GAZ CZY WODE A ZE JEST CORAZ TRUDNIEJ TO FAKT PIENIADZ JUZ W ZASADZIE NIE MA ZADNEJ SILY NABYWCZEJ
teessi 27-07-2009 18:43
Myślicie, że ktoś inny na tym stołku dokona cudu nad Bobrem? Czy ci nie płacący czynszów zaczną je od razu płacić? Jak sprawić, aby tak się stało?
~Henryk:) 26-08-2009 21:05
Szanowni Państwo Pani Dyrektor Januszewska już od dawna słynie z takich właśnie posunięć. Ta Pani ma jeden cel nie pomóc lokatorowi a tylko zaszkodzić. Osobiście miałem i mam nadal do czynienia z ta Panią i wiem do czego jest zdolna. Dlaczego w ZGL-u Południe lokatorzy nie mają takich problemów jak z ZGL-em Północ. Już wielki czas aby Pan Prezydent osobiście zajął się tą Panią . Tłumaczenie tej Pani, że dąży do przywrócenia stanu pierwotnego mieszkań jest oczywistą bzdurą (bo po co psuć to co lokatorzy wykonali ciężką własną pracą poprawiając swoje trudne warunki lokalowe). Szanowna Pani - prawo nie może działać wstecz. Lepiej byłoby aby Pani zajęła się porządkami w mieście. Śmietniki w Państwa zarządzie wyglądają wręcz skandalicznie i ośmieszają całą naszą społeczność. Powinna się Pani tego wstydzić. Pozdrawiam wszystkich którzy stanęli w obronie Pana Zenona.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group