Środa, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 7624
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Pilnuj abonamentu jak oka w głowie

Środa, 3 czerwca 2009, 7:45
Aktualizacja: 8:53
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Pilnuj abonamentu jak oka w głowie
Fot. ....
Nasza Czytelniczka straciła kilka godzin na załatwienie formalności związanych z uzyskaniem duplikatu abonamentu parkingowego. Oryginał zgubił mąż. Wyrobienie „zastępnika” okazało się niemożliwe. Wewnętrzny regulamin stanowi, że duplikatów tego dokumentu nie wystawia się.

Jeleniogórzanka Ewa Filipiak od ponad roku wykupuje abonament na parkowanie, by zaoszczędzić swój czas. Wydawany dokument uprawniał ją do pozostawiania samochodów na wszystkich parkingach w mieście obsługiwanych przez Simet na okres wykupionego abonamentu. Aż do dnia, kiedy mąż pani Ewy, zagubił dokument.

– Przez kilka dni nie mieliśmy czasu by zgłosić się po ten dokument, więc płaciliśmy za parking – mówi pani Ewa. – Chciałam, by wystawiono mi duplikat tego dokumentu. Pojechałam do Simetu przy ulicy Piłsudskiego, gdzie co miesiąc lub co dwa miesiące wykupuje abonament. Zgłosiłam, że zagubiłam kartę potwierdzającą zapłacenie abonamentu i chcę jego duplikat. Pani, która tam pracuje zamiast sprawdzić w dokumentach potwierdzenie zapłaty na daną rejestrację auta, zrobiła duże oczy i powiedziała mi, że oni się tym nie zajmują. Odesłano mnie do Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jeleniej Górze. Po czym stamtąd ponownie odesłano mnie do Simetu.

Tam kobieta dowiedziała się, że duplikatów tego dokumentu nie wystawia się. – Dlaczego? – pyta pani Ewa. – Przecież w każdym kiosku z gazetami czy warzywami wystawienie duplikatu faktury zajmuje trzy minuty?
Zadzwoniliśmy do pracowników Simetu, by zapytać o powód nie wystawiania duplikatów. Dorota Bojańska potwierdziła nam, że abonament parkingowy kupowany jest na daną rejestrację samochodu, co jest ewidencjonowane w ich biurze oraz, że wystawienie duplikatu jest niemożliwe.

Zapytana o podstawę prawną tego stanu rzeczy odesłała nas do Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jeleniej Górze, gdzie usłyszeliśmy, że tak stanowi regulamin. Czy słuszny? Warto się nad tym dobrze zastanowić.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (18)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
1199
Tak
26%
Nie
67%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group