Piątek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 7326
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Piknik z parkiem narodowym

Niedziela, 8 września 2019, 8:24
Aktualizacja: Wtorek, 10 września 2019, 7:09
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Piknik z parkiem narodowym
Fot. Przemek Kaczałko
Wczoraj (7.09) mieszkańcy Sobieszowa i pozostałych części Jeleniej Góry oraz turyści, mogli skorzystać z oferty rozrywkowo–edukacyjnej przygotowanej przez Karkonoski Park Narodowy. Podczas Pikniku z KPN na terenie Transgranicznego Centrum Turystyki Aktywnej można było skorzystać z wielu zajęć warsztatowych, gier i zabaw, a przy tym pozyskać, bądź utrwalić pożyteczną wiedzę.
Tradycyjnie, w pierwszą sobotę września zapraszamy mieszkańców Kotliny Jeleniogórskiej i turystów na piknik ekologiczny pod Chojnikiem - powiedział Andrzej Raj, dyrektor Karkonoskiego Parku Narodowego.

Poza atrakcjami przygotowanymi przez pracowników parku narodowego, można było skorzystać z miasteczka ruchu drogowego Straży Miejskiej, była też Policja, GOPR oraz Ochotnicza Straż Pożarna z Sobieszowa. Dodatkowo, na stoiskach nie zabrakło rękodzieł i produktów regionalnych oraz lokalnych organizacji pozarządowych czy Miejskiego Domu Kultury "Muflon".

To bardzo cieszy, bo jest oferta dla mieszkańców, aby korzystać ze środowiska, które mamy wokół i żyć zdrowiej - zaznaczył A. Raj.

Piknik ma bardzo ważny aspekt edukacyjny, więc dzieci, rodzice i dziadkowie mogli wspólnie bawić się i tworzyć cudeńka podczas warsztatów. W trakcie imprezy odbyła się też wycieczka ścieżką edukacyjną "Pod Chojnikiem", a na zakończenie zaprezentowano spektakl pt. "Dzika Odyseja", czyli wirtualna wyprawa po polskich parkach narodowych.

Twoja reakcja na artykuł?

10
67%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
13%
Nudzi
2
13%
Smuci
0
0%
Złości
1
7%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
659
Tak
28%
Nie
65%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group