Czwartek, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 5550
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Piknik z Marysieńką pełen atrakcji

Poniedziałek, 6 września 2021, 6:14
Autor: WAC
Jelenia Góra: Piknik z Marysieńką pełen atrakcji
Fot. WAC
Wiele atrakcji czekało na jeleniogórzan podczas imprezy pn. „Piknik z Marysieńką”, która odbyła się wczoraj (5.09) w Cieplicach.

Wstępem do wielogodzinnego pikniku, który odbywał się na terenie Parku Zdrojowego była przygotowana przez zespół Zdrojowego Teatru Animacji inscenizacja wjazdu i pobytu w Cieplicach królowej Polski Marysieńki Sobieskiej. Przypomnijmy, że ukochana żona Jana III Sobieskiego przybyła do Cieplic w celu podratowania zdrowia w 1687 roku. Orszak Marysieńki w trakcie przejazdu przez Cieplice witali: prezes Uzdrowiska Cieplice Roman Kulczycki oraz prezydent Jeleniej Góry Jerzy Łużniak

Na twarzach widzów obserwujących dzisiejsze wydarzenie było widać radość, więc myślę że jeleniogórzanom inscenizacja się podobała – mówi prezydent Jerzy Łużniak. - Sądzę, że warto, aby wjazd królowej Marysieńki wszedł na stałe do kalendarza miejskich wydarzeń promujących Jelenią Górę i Cieplice. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że królowa Marysieńka Sobieska, przyszły prezydent USA John Adams i wiele innych znamienitych osób w przeszłości odwiedziło nasze miasto. Warto się tym chwalić.

W części piknikowej imprezy na najmłodszych czekały liczne atrakcje. Wielkim powodzeniem cieszyły się dmuchańce, miasteczko cyrkowe z warsztatami i animacjami oraz punkty gastronomiczne. W ekostrefie, przygotowanej przez Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej dzieci mogły pogłębić swoją wiedzę z zakresu segregacji odpadów, uczestniczyć w animacjach o tematyce ekologicznej oraz warsztatach czerpania i recyklingu papieru. Finałem dnia był koncert zespołu Fisz Emade Tworzywo.

Twoja reakcja na artykuł?

28
80%
Cieszy
0
0%
Hahaha
3
9%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
4
11%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (33)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group