Niedziela, 14 sierpnia
Imieniny: Maksymiliana, Alfreda
Czytających: 3601
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Piknik Geologiczny w Dobkowie – wkrótce

Niedziela, 22 lipca 2018, 8:20
Aktualizacja: Poniedziałek, 23 lipca 2018, 15:01
Autor: Organizator
Region: Piknik Geologiczny w Dobkowie – wkrótce
Fot. Organizator
Stowarzyszenie „Lokalna Grupa Działania Partnerstwo Kaczawskie” zaprasza na Kaczawski Piknik Geologiczny 28 lipca (sobota) w Sudeckiej Zagrodzie Edukacyjnej w Dobkowie, w godzinach 14:00 – 17:00.

Impreza jest adresowana do turystów wypoczywających w okolicy oraz mieszkańców zainteresowanych regionem Gór i Pogórza Kaczawskiego, szczególnie pod kątem geologii. W czasie pikniku odbędą się warsztaty rodzinne, pokazy cięcia agatów, wykłady, geologiczna gra planszowa oraz ognisko. Wszystkie atrakcje podczas wydarzenia będą dostępne bezpłatnie.

Program:

Geo-Gra planszowa
godz. 5:00
czas trwania: 1 h
Sprawdźcie swoją wiedzę geologiczną o otaczającym świecie i zagrajcie z nami w grę planszową. Rzucając kostką będziemy przemieszczać się po planszy, grze będzie towarzyszyć również dużo ruchu na terenie Sudeckiej Zagrody Edukacyjnej. Zwycięzcy otrzymają nagrody!

Wykłady:
14:30 – O wulkanach Krainy Wygasłych Wulkanów- Magdalena Szumowska
15:00 – Popularne mity geologiczne w Sudetach- Roksana Knapik
15:30 – Kaczawskie agaty – Robert Girulski

Warsztaty:
Geologiczne laboratorium
godziny: 14:00 , 15:00 , 16:00
czas trwania: 30 minut
I ty możesz zostać małym naukowcem! Podczas warsztatów dowiecie się jak zbudowane jest wnętrze naszej planety, dlaczego wybuchają wulkany, a kontynenty wędrują oraz w jaki sposób tworzą się góry! To wszystko przy pomocy samodzielnie wykonanych, prostych doświadczeń.

Pokaz cięcia i szlifowania Agatów
godziny: 14:30 , 15:30 , 16:30
czas trwania: 45 minut
Agaty to minerały z których słynną Góry i Pogórze Kaczawskie. Podczas pokazu cięcia i szlifowania zobaczycie jak w kawałku zwykłej skały ujawni się piękny, wielobarwny kamień półszlachetny.

Jaskinie Gór kaczawskich
godziny: 14:00 , 16:00
czas trwania ok: 60 minut
Góry i Pogórze Kaczawskie to nie tylko Kraina Wygasłych Wulkanów, to również miejsce w którym znajduje się podziemny świat jaskiń krasowych. Podczas warsztatów wejrzymy w wgłąb pięknych jaskiń kaczawskich. Poznacie Państwo proces tworzenia się jaskiń krasowych, podstawowe formy szaty naciekowej oraz mieszkańców tego niezwykłego świata. Zapoznacie się ze sprzętem oraz technikami jaskiniowymi.

Kaczawskie Geody Kąpielowe
godziny: 14:00- 16:30
Geody każdy zna, to pustki w skałach wypełnione minerałami. Nasze geody mają trochę inną funkcję, a do złudzenia przypominają naturalne dzięki gruboziarnistej soli ułożonej na wierzchu. Geody kąpielowe pielęgnują, zmiękczają i wygładzają skórę. Dzięki zastosowaniu olejków eterycznych kąpiel staje się przyjemna dla dużych i atrakcyjna dla małych.

Spotkanie z twardzielami
godziny: 14:00 , 16:30
czas trwania: 30 min
Minerały mają różną odporność na ścieranie i zarysowania. Podczas warsztatów uczestnicy poznają minerały wchodzące w skład skali Mohsa, o których większość tylko czytała w podręcznikach geografii. Będziemy uczyć się używając prawdziwych minerałów.

|
- Podczas pikniku, w ogrodzie Sudeckiej Zagrody Edukacyjnej będzie płonąć ognisko- zapraszamy na piknik z własnym prowiantem - informują organizatorzy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group