Sobota, 28 maja
Imieniny: Jaromira, Justyny
Czytających: 6021
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Pijany pirat o mało nie zabił dzieci

Czwartek, 15 maja 2008, 7:07
Aktualizacja: 7:08
Autor: TEJO
Trzy dziewczynki mają tylko niegroźne obrażenia po tym, jak nietrzeźwy kierowca malucha wjechał w nie, kiedy szły poboczem jezdni. To cud – mówią wszyscy.

Do feralnego zdarzenia doszło w Lubiatowie w powiecie złotoryjskim. Trzy siostry poszły pod wieczór na lody. Kiedy podążały do sklepu, zza zakrętu wyjechał rozpędzony fiat 126 i uderzył w dzieci.

Pojazd zatrzymał się kilkadziesiąt metrów dalej. Pasażer uciekł, a kierowca – jak mówią poszkodowane – prosił, aby nie wzywać pogotowia, ani policji, bo jakoś to załatwi. Jedna z sióstr była nieprzytomna i mimo wszystko wezwano karetkę. Przyjechała też policja.

Na szczęście obrażenia dzieci okazały się niegroźne. Mówi się o cudzie. Ale – gdyby pojazd, który wjechał w dzieci, był większy – nie miałyby one szans na przeżycie.

Sprawca, 32-latek, był kompletnie pijany. Miał prawie trzy promile alkoholu w organizmie. Nie jest to jego pierwszy wybryk na dwóch gazach za kierownicą. Z tego powodu nie miał prawa jazdy.

Mężczyźnie grozi kara do 12 lat więzienia. Z kolei pasażer, który uciekł z pojazdu, okazał się poszukiwanym przez policję listem gończym. Stróże prawa złapali go po wypadku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12) Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group