Środa, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 10194
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Pijany awanturnik kopnął strażnika

Wtorek, 30 czerwca 2009, 13:12
Aktualizacja: 15:42
Autor: Angela
Zamroczony alkoholem 54–latek stracił równowagę i upadł na chodnik. Kiedy strażnicy miejscy próbowali go podnieść i odwieźć do domu, zaczął ich wulgarnie wyzywać, aż w końcu kopnął w brzuch jednego z nich.

Do zdarzenia doszło w miniony weekend przy ulicy ks. Piotra Skargi. Słaniającego się na nogach mężczyznę zauważyli przechodnie i zawiadomili straż miejską. Kiedy strażnicy przyjechali na miejsce, okazało się że leżący na ziemi nie jest w stanie sam utrzymać się na nogach. Za pomoc w podniesieniu go z chodnika jeleniogórzanin nie okazał wdzięczności: zwyzywał mundurowych. Krzyczał też, że ma syna w wieku strażników i jak on ich dorwie, to zabije. Przy próbie doprowadzenia go do radiowozu ten odpychał strażników, aż w końcu kopnął jednego z nich w okolice żeber i brzucha.

Zakuty w kajdanki zamiast do domu trafił na komisariat policji w celu potwierdzenia danych osobowych. Stamtąd zawieziono go do szpitala na badania, które jest wymagane by móc osadzić nietrzeźwego w policyjnym pomieszczeniu dla osób zatrzymanych. Nawet podczas badania pijak nie powstrzymywał swojej agresji, słownej i fizycznej. Wyzywał, wyrywał się i chciał uciec. Teraz poniesie odpowiedzialność karną za czynną napaść na funkcjonariusza SM.

W weekend strażnicy odebrali sześć zgłoszeń zakłócania ciszy nocnej przy ulicach Drzymały, Poznańskiej, Wincentego Pola, Lwóweckiej, Podwalu i Kopernika.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (32)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group