Poniedziałek, 15 sierpnia
Imieniny: Marii, Napoleona
Czytających: 7931
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Pies wpadł do studzienki przy Mieszka I – zagrożenie czyha tam od lat

Środa, 26 września 2012, 10:05
Aktualizacja: 10:06
Autor: Angela
– W poniedziałek (24.09) o mały włos nie utopił się tam pies, który wpadł do niezabezpieczonej studzienki. Było w niej ponad dwa metry wody. Następnym razem wpadnie jakieś dziecko, albo ruiny spadną komuś na głowę – piszą do nas jeleniogórzanie mieszkający nieopodal terenu byłej szwalni, który od lat jest niezabezpieczony i pozostawiony sam sobie.

O psie, który wpadł do niezabezpieczonej studzienki straż pożarną o godz. 21.00 zaalarmował właściciel zwierzęcia.

- Wyciągniecie psa było poważnie utrudnione, bo w studzience było około dwóch metrów brudnej wody. W końcu po jej wypompowaniu i półgodzinnej akcji zwierzaka udało się wyciągnąć – mówi st. kpt. Andrzej Ciosk, rzecznik prasowy KM PSP w Jeleniej Górze. – W pobliżu były jeszcze dwie kolejne odkryte studnie – dodaje.

Studzienki zabezpieczone deskami i plandekami oraz oznakowano taśmą. Na miejsce została wezwana straż miejska, która sprawę dobrze zna, bo zagrożenia, jakie są na terenie byłej szwalni przy ul. Mieszka I w Jeleniej Górze, „wiszą w powietrzu” od wielu lat.

- Sprawa kilkakrotnie była już przez nas zgłaszana do nadzoru budowlanego. Teren jest niezabezpieczony, są tam ruiny, które mogą się w każdym momencie zawalić, a co jakiś czas złomiarze i złodzieje kradną np. pokrywy studni i inne elementy – mówi Artur Wilimek, rzecznik jeleniogórskiej straży miejskiej. – Tym razem również skierowaliśmy notatkę w tej sprawie do nadzoru budowlanego. To wszystko, co możemy zrobić, bo od lat nie udaje się ustalić właściciela tego terenu – dodaje strażnik.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (19) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group