Środa, 5 października
Imieniny: Apolinerego, Marcelego
Czytających: 8007
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Pierwsze takie wydarzenie w Jeleniej Górze

Czwartek, 22 czerwca 2017, 9:39
Aktualizacja: Piątek, 23 czerwca 2017, 14:18
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Pierwsze takie wydarzenie w Jeleniej Górze
Fot. Przemek Kaczałko
Już jutro (piątek, 23.06) odbędzie się niezwykłe plenerowe widowisko z udziałem muzyków z różnych stron Polski. Będzie to „Straszny Dwór” Stanisława Moniuszko organizowany przez Filharmonię Dolnośląską w Jeleniej Górze, który zostanie zaprezentowany na stadionie przy ul. Złotniczej.

Dwa tysiące miejsc siedzących dla widzów, ponad stu artystów na dwóch scenach, w tym: Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Dolnośląskiej, Chór Opery Śląskiej w Bytomiu, Zespół Pieśni i Tańca Wałbrzych oraz soliści, a także wyjątkowa oprawa, dzięki czemu bez względu na zajęte miejsce wydarzenia będzie można śledzić bez problemu – to atrakcja, jaka po raz pierwszy odbędzie się w Jeleniej Górze. Nowy dyrektor Filharmonii po raz kolejny pokazuje na co go stać, jeśli tylko ma doskonały zespół wokół siebie.

- To wydarzenie nie mające precedensu w naszym mieście. Chcemy pokazać, że Filharmonia jest instytucją otwartą i niestraszne jej duże wyzwania – powiedział Tomasz Janczak, dyrektor Filharmonii Dolnośląskiej, który nie ukrywa, że jest to ogromne wyzwanie, ale jest dobrej myśli. Dyrektor odpowiada w tym widowisku operowym za inscenizację, jest reżyserem, a także solistą, a więc to człowiek-orkiestra.

Organizatorzy podkreślają, że będzie to fajna komediowa historia, przy której wszyscy będą się dobrze bawić – nie tylko wielbiciele opery.

Wydarzenie to będzie podzielone na cztery akty (przewidziano dwie przerwy) i trwać będzie ok. 3 godziny. Dyrektor Filharmonii chciałby, aby stało się to tradycją, że na koniec sezonu (pod koniec czerwca) w Jeleniej Górze odbywać się będzie wielkie widowisko, dlatego jutrzejsze wydarzenie zaplanowano jako I Karkonoski Festiwal Operowy.

Bilety „schodzą” bardzo dobrze, ale można je jeszcze nabyć w kasie Filharmonii, a jeśli zostaną – to również na stadionie przed samym spektaklem, który zaplanowano na godz. 20:00 (piątek, 23.06).

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (26)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group