Czwartek, 26 maja
Imieniny: Filipa, Pauliny
Czytających: 6567
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Pieniądze na drogi

Środa, 9 listopada 2005, 0:00
Aktualizacja: Czwartek, 12 stycznia 2006, 14:54
Autor: Muzyczne Radio
Dwa miliony euro na remont i modernizację dróg powiatowych i gminnych trafi do Jeleniej Góry. Dzisiaj zdecydował o tym Regionalny Komitet Sterujący we Wrocławiu. Komitet działający przy urzędzie marszałkowskim zaakceptował dwa z trzech wniosków złożonych przez urząd miasta.

Jak powiedział marszałek Andrzej Pawluszek, projekty z Jeleniej Góry miały dużą konkurencję, ponieważ złożono aż 42 wnioski z całego Dolnego Śląska o pieniądze z unijnego funduszu rozwoju regionalnego. Pieniędzy starczyło dla 19 najlepszych projektów.

Jak poinformował zastępca prezydenta Jeleniej Góry, Józef Sarzyński, za unijne pieniądze wyremontowana i zmodernizowana zostanie ulica Kiepury, jeden z najważniejszych ciągów komunikacyjnych na Zabobrzu. Zmodernizowana też zostanie ulica Staffa i Nowowiejska, prowadzące do Akademii Ekonomicznej oraz Komendy Miejskiej Policji.

Trzeci projekt oceniono dużo słabiej i dlatego odpadł. Dotyczył on modernizacji ulic Warszawskiej i Karola Miarki. Remont tej drugiej ulicy umożliwiłby wygodny dojazd do ulicy Wojewódzkiej, co w znaczący sposób odciążyłoby ulicę Wolności i ułatwiło komunikacje w tym rejonie Jeleniej Góry.

Ale jak mówi Józef Sarzyński, projekt może być sfinansowany z funduszy transgranicznych Interreg 3a Polska - Niemcy lub Polska - Czechy. Zależeć to będzie jednak od środków, jakimi dysponują obydwa fundusze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group