Piątek, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 10074
Zalogowanych: 17
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION JELENIOGÓRSKI: Pieniądze dla wsi czekają. Złóż wniosek o dotację

Piątek, 30 grudnia 2011, 8:45
Aktualizacja: 8:45
Autor: Angela
REGION JELENIOGÓRSKI: Pieniądze dla wsi czekają. Złóż wniosek o dotację
Fot. ....
Tylko do 5 stycznia 2012 r. (czwartek) przyjmowane są zgłoszenia w ramach Programu Wspierania Aktywności Lokalnej „Razem Możemy Więcej”. O dotacje w wysokości do 7,5 tys. zł mogą ubiegać się organizacje pozarządowe i podmioty kolegialne działające na terenach wiejskich. Celem projektu jest promocja postaw i budowanie więzi wśród lokalnych społeczności. W VII edycji programu EFRWP przeznaczył na ten cel 300 tys. zł.

Program „Razem Możemy Więcej” jest realizowany przez Fundację Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej od 2009 r. W dotychczasowych sześciu edycjach programu złożonych zostało łącznie ponad 1500 wniosków. Nagrodzono 236 projektów, na łączną kwotę 956. 714 zł.

- Nasze kilkuletnie doświadczenie w realizacji programu „Razem Możemy Więcej” pokazuje, że z roku na rok aktywność lokalnych społeczności rośnie. Bardzo nas to cieszy, jednak w wielu przypadkach podejmowane inicjatywy są jednorazowe lub mało efektywne. Poprzez nasz program chcemy promować projekty wartościowe, które angażują różne grupy społeczne. Dlatego w tej edycji szczególnie czekamy na tzw. projekty sieciowe, czyli takie, które są realizowane wspólnie przez kilka podmiotów i obejmują swym zasięgiem kilka gmin i sołectw. Zachęcamy do udziału organizacje pozarządowe, zrzeszenia i inne podmioty kolegialne, które mają ciekawe pomysły i chcą działać na rzecz swoich małych ojczyzn – mówi Marek Zagórski, Prezes Fundacji Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej.

W ramach projektu „Razem Możemy Więcej” o wsparcie finansowe mogą ubiegać się organizacje pozarządowe, w tym fundacje i stowarzyszenia, posiadające określoną formę prawną, jak i podmioty kolegialne (np. rady sołeckie, koła gospodyń wiejskich i inne), mające swoją siedzibę i prowadzące działalność na terenach wiejskich (wsie i miasta do 5 tys. mieszkańców).

Maksymalna wysokość grantu to 7,5 tys. zł. W przypadku realizacji projektu przy udziale dodatkowych, zewnętrznych środków finansowych (dofinansowanie partnera, środki funduszu sołeckiego, dotacja gminy, itp.), wielkość grantu może być podwyższona o 50%, proporcjonalnie do wkładu finansowego partnerów, jednak nie więcej, niż do kwoty 10 tys. zł. Natomiast w przypadku, gdy projekt swym zasięgiem obejmuje obszar kilku gmin/sołectw i jest wspólnie realizowany przy udziale podmiotów z tych gmin/sołectw na mocy stosownego porozumienia (tzw. projekt sieciowy), w takim przypadku wielkość dofinansowania projektu będzie stanowiła sumę grantów uzyskanych przez wszystkie współpracujące podmioty, z zastrzeżeniem, że nie może ona przekroczyć kwoty 30 tys. zł

Wnioskowany grant nie może finansować całości kosztów przedsięwzięcia, a jedynie stanowić uzupełnienie udziału własnego wnioskodawcy, środków lub nakładów innych partnerów uczestniczących w realizacji projektu. Beneficjenci programu zostaną wyłonieni w drodze konkursu wniosków, a o dacie zakwalifikowania wniosku będzie decydowała data stempla pocztowego.

Regulamin programu, zasady kwalifikacji oraz formularz wniosku są dostępne na stronie www.efrwp.pl w zakładce Programy i Dotacje. Zgłoszenia należy przesyłać na adres: EFRWP, ul. Miedziana 3A, 00-814 Warszawa z dopiskiem „Zgłoszenie do Programu „Razem Możemy Więcej”. Decyduje data stempla pocztowego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz pociągami?

Oddanych
głosów
21
Nigdy
29%
Rzadko
33%
Czasami
19%
Często
19%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
5 lat minęło
 
Aktualności
Dzieje się w Polsce: próbował wepchnąć ich pod pociąg
 
Polityka
Radni debatują
 
Aktualności
Ruszają po 27 latach
 
Aktualności
Zaklęcie rozświetliło choinkę
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group