Wtorek, 9 sierpnia
Imieniny: Edyty, Romana
Czytających: 7714
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Piękny jubileusz Przedszkola nr 13

Niedziela, 15 października 2017, 7:08
Aktualizacja: 23:15
Autor: WAC
Jelenia Góra: Piękny jubileusz Przedszkola nr 13
Fot. WAC
– To miejsce to szczęśliwa „Trzynastka”. Szczęśliwa dla dzieci, które chodziły i chodzą do tego przedszkola, gdyż pracują tu ludzie z sercem otwartym dla najmłodszych, którzy dbają, aby czuli się oni tu jak najlepiej i aby jak najpełniej rozwijały się ich talenty – mówili goście uroczystości z okazji 40–lecia Miejskiego Przedszkola nr 13 w Jeleniej Górze

Miejskie Przedszkole nr 13, mieszczące się przy ul. Karłowicza na jeleniogórskim Zabobrzu, powstało we wrześniu 1977 roku. Jako konstrukcja określana mianem „drewniany składak” budowla, w którym funkcjonuje miała służyć dzieciom przez kilkanaście lat lecz jak się okazało przetrwało już czterdzieści lat i po modernizacjach ma się bardzo dobrze.

Przez ten czas przez „Trzynastkę” przewinęło się ponad 6000 dzieci. Placówką kierowało czterech dyrektorów, zaś pracowało w niej 64 pedagogów oraz ponad 160 pracowników obsługi. Obecnie do przedszkola uczęszcza 125 maluchów.

Wraz z kadrą przedszkola jego „czterdziestkę” obchodziło grono zaproszonych gości z posłanką Zofia Czernow i senatorem Krzysztofem Mrozem. Nie zabrakło byłych i obecnych pracowników pedagogicznych oraz obsługi.

W części artystycznej swoje talenty wokalne i taneczne zaprezentowali absolwenci przedszkola oraz dzieci z najstarszej grupy „Smerfów”. Aplauz publiczności wywołał zwłaszcza efektowny, pełen trudnych figur polonez w wykonaniu przedszkolaków.

Po części artystycznej na ręce dyrektor przedszkola Ewy Duziak kierowano liczne życzenia kolejnych co najmniej czterdziestu równie udanych lat.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz

komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group