Wtorek, 17 maja
Imieniny: Weroniki, Sławomira
Czytających: 8093
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Piękno i destrukcja w Muzeum Przyrodniczym

Czwartek, 3 lutego 2022, 6:08
Autor: Aleksandra Nowak–Odelga/Muzeum Przyrodnicze
Jelenia Góra: Piękno i destrukcja w Muzeum Przyrodniczym
Fot. Muzeum Przyrodnicze
Muzeum Przyrodnicze w Jeleniej Górze-Cieplicach zaprasza w piątek (4.02) o godz. 17.00 na wernisaż wystawy pt. „Piękno i destrukcja”.

"Nie pozwól, żeby Twoje marzenia zarosły chwastami" - to jest nasze motto, które przez cały czas drzemało w nas – mówią autorzy ekspozycji Halina Krawczyk i Jan Pawelski. - W naszym dojrzałym wieku, fotografia pochłonęła nas i jest naszym sprzymierzeńcem w odkrywaniu obrazów ukrytych, nieoczywistych, w otaczającej nas przyrodzie. Aparat fotograficzny stał się narzędziem, przekaźnikiem naszego postrzegania. Fakt zarejestrowania obrazu, skrywanego przez naturę, jest dopiero iskrą, która rozpala wyobraźnię, jest początkiem procesu twórczego. W atmosferze dialogu i burzy emocji, uruchamiamy narodziny finalnego obrazu.
Dużo podróżujemy w poszukiwaniu tajemnicy i cudów natury, często niewidocznych dla oczu, które tylko ślizgają się po formach. Staramy się wniknąć głębiej, poznać zjawisko, strukturę, wręcz zaprzyjaźnić się z obiektem. Traktujemy to jako proces duchowego współistnienia i pojednania z tym co przyroda pozwala nam odkryć, dopuszczając nas do swoich tajemnic.
Przebywając w okolicach Piranu, na wybrzeżu Słowenii, natrafiliśmy na niezwykłe muszle przyczepione do skał nabrzeża. Zafascynowały nas swoją niewinnością, bezbronnością z patyną czasu i niezauważalnością. Są inne od swoich braci i sióstr z egzotycznych mórz i oceanów. Pewne sugestie w fotoobrazach do życia człowieka, świadczą o tym, że jesteśmy jednym światem przenikającym i obserwującym się wzajemnie. Dostrzegamy to w całej otaczającej nas naturze: formach skalnych, wodzie, strukturach drzewnych ...”.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
1
33%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
67%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group