Czwartek, 28 września
Imieniny: Marka, Wacława
Czytających: 12832
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Podgórzyn: Pięknieje przyszłe centrum kultury w Podgórzynie

Czwartek, 24 października 2013, 8:08
Aktualizacja: Piątek, 25 października 2013, 7:19
Autor: Mea
Podgórzyn: Pięknieje przyszłe centrum kultury w Podgórzynie
Fot. Mea
Trwa remont budynku przy ul. Żołnierskiej, w którym powstanie Centrum Aktywności Społecznej „Pogórze”. – Wreszcie będziemy mieli miejsce na spotkania i organizację kulturalnych imprez – cieszą się mieszkańcy Podgórzyna.

Inwestycja ma kosztować ok. 1 mln 300 tys. zł, z czego ponad 465 tys. zł to dotacja ze Środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich, resztę zapłaci gmina.

Budynek przejdzie gruntowny remont z termomodernizacją, budową nowego dachu, wykonaniem nowych stropów i dobudówką, gdzie ma być klatka schodowa oraz winda. Ponadto wykonana zostanie nowa instalacja elektryczna, gazowa, wodno-kanalizacyjna, odgromowa, grzewcza wraz z ekologiczną kotłownią gazową, wymieniona zostanie również stolarka okienna.

Na parterze ma znajdować się biblioteka z czytelnią oraz świetlica wiejska wraz z sanitariatami. Łączna powierzchnia użytkowa parteru to 211,2 mkw. Na pierwszym piętrze planowane są: pomieszczenia dla Koła Gospodyń Wiejskich z Podgórzyna, pracownia fotograficzna oraz duża sala spotkań o powierzchni ponad 80 mkw. Łączna powierzchnia użytkowa I piętra to 230,8 mkw. Natomiast na poddaszu przewidziane jest miejsce na galerię oraz pomieszczenia do spotkań kół zainteresowań .

Warto przypomnieć, że obiekt został wybudowany na przełomie XIX i XX w., była tu restauracja, sala taneczna i pokoje do wynajęcia. Po II wojnie światowej mieściła się tu Gromadzka Rada Narodowa. Jeszcze kilkanaście lat temu w budynku przy ul. Żołnierskiej 13 była siedziba Gminy, Urząd Stanu Cywilnego, Referat Rolnictwa oraz Referat Meldunkowy, które zostały przeniesione ze względu na zły stan obiektu do budynków obok. Później budowla, będąca pod ochroną konserwatora zabytków, stała pusta.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy pójdziesz głosować w wyborach 15.10?

Oddanych
głosów
240
Tak
84%
Nie
9%
To zależy od pogody
8%
 
Głos ulicy
Dni Podgórzyna – czy impreza się podobała?
 
Miej świadomość
Ukraina pozwała Polskę: Koniec Sojuszu?
 
Rozmowy Jelonki
5300 zł na rękę
 
Aktualności
Festiwal w Cieplicach – przygotowania
 
112
Awaria na drodze
 
Aktualności
Posłuchają godów jeleni
 
Aktualności
Radni główkują
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group