Czwartek, 7 lipca
Imieniny: Cyryla, Metodego
Czytających: 7414
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Piękne linoryty seniorów

Poniedziałek, 19 listopada 2018, 11:09
Aktualizacja: Wtorek, 20 listopada 2018, 7:39
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Piękne linoryty seniorów
Fot. Przemek Kaczałko
W gościnnych progach "Galerii na Górze" Muzeum Karkonoskiego można oglądać prace seniorów z Uniwersytetu III Wieku. Jest to podsumowanie z ostatnich dwóch lat działalności sekcji graficznej, działającej przy Karkonoskiej Państwowej Szkole Wyższej przy współpracy z muzeum. Uczestnicy prezentują prace wykonane w technice linorytu, czyli druku wypukłego.
Pracownia linorytu działa już 6 lat. Takich sukcesów nie osiąga się z dnia na dzień. Jest to wytrwała praca i ta wystawa jest już trzecią wystawą w Muzeum Karkonoskim - powiedziała Janina Peikert, primator Uniwersytetu Trzeciego Wieku KPSW w Jeleniej Górze. - Tradycje linorytnicze w Kotlinie Jeleniogórskiej mają długą historię. My staramy się nie tyle kontynuować, co propagować tę technikę wśród osób starszych, bo może ona przynieść wiele radości - dodała J. Peikert.

Grupa działająca w Muzeum Karkonoskim, pod kierunkiem Wiktora Staszaka z Działu Edukacji, działa od 2012 roku. podczas wystawy można oglądać prace wielu debiutantów. Autorami prac są: Janina Peikert, Irena Sękowska, Ewa Pieńkoś, Zygmunt Moś, Józef Szczęsny, Elżbieta Leśniewska, Tadeusz Herman, Janina Gałuza, Antoni Gałuza i Anna Woźniak.

Twoja reakcja na artykuł?

12
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group