Poniedziałek, 11 grudnia
Imieniny: Damazego, Waldemara
Czytających: 8608
Zalogowanych: 27
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Piechowice: Piechowice nadal ze starą siecią szkół

Środa, 11 października 2017, 8:24
Aktualizacja: 18:29
Autor: WAC
Piechowice: Piechowice nadal ze starą siecią szkół
Fot. WAC
Wojewódzki Sąd Administracyjny we Wrocławiu wydał dwa orzeczenia dotyczące sieci szkół w Piechowicach. Rozstrzygnięcie WSA we Wrocławiu można określić mianem połowicznego sukcesu samorządu Piechowic.

Z jednej strony sąd utrzymał w mocy rozstrzygnięcie nadzorcze Wojewody Dolnośląskiego uznające za nieważną uchwałę Rady Miasta w sprawie dostosowania sieci szkół do zmian wynikających z reformy edukacji. Z drugiej unieważnił opinię Dolnośląskiego Kuratora Oświaty, który negatywnie ocenił rozwiązanie przyjęte przez samorząd Piechowic, przewidujące że w mieście będzie funkcjonowała jedna szkoła podstawowa, w dwóch obiektach. W obecnej szkole podstawowej przy ul. Szkolnej miałyby się uczyć dzieci z klas IV - VIII, zaś w budynku gimnazjum przy ul. Tysiąclecia z klas I - III. Kurator wydając swój sprzeciw podniósł argument, że oba budynki są od siebie za bardzo oddalone.

Rozstrzygnięcie WSA oznacza, że w Piechowicach obowiązuje nadal sieć szkolna sprzed reformy edukacji. - W tej chwili rozważamy, czy odwołamy się od niekorzystnego dla nas orzeczenia dotyczącego rozstrzygnięcia nadzorczego wojewody – mówi burmistrz Piechowic Witold Rudolf. - Oczekujemy też na ruch kuratora w kwestii czy on zaskarży do Naczelnego Sądu Administracyjnego orzeczenie dotyczące swojej opinii. Tak czy inaczej unieważnienie tej ostatniej daje nam ważny argument w dalszych rozmowach z kuratorem, gdyż w przyszłym roku ponownie będziemy musieli podjąć znów uchwałę o sieci szkół. Nadal jesteśmy przekonani że w naszym mieście powinna istnieć jedna podstawówka, w dwóch budynkach – dodaje burmistrz.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group