Piątek, 7 października
Imieniny: Marii, Marka
Czytających: 6512
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Andrychów: Pięć medali zawodników Oyamy w Pucharze Polski!

Środa, 23 listopada 2011, 17:18
Aktualizacja: Poniedziałek, 28 listopada 2011, 18:23
Autor: MDvR
Andrychów: Pięć medali zawodników Oyamy w Pucharze Polski!
Fot. użyczone
Bardzo dobrze spisali się zawodnicy Jeleniogórskiego Klubu Oyama podczas rozgrywanego w dniach 19–20 listopada w Andrychowie Pucharu Polski Seniorów i Juniorów w Oyama Karate – Oyama TOP, zorganizowanego przez Małopolski Klub Karate, kierowany przez sensei’a Jacka Kasperka (3 dan).

Patronat nad zawodami objęli: burmistrz Andrychowa - Tomasz Żak oraz Hanshi Jan Dyduch (8 dan), szef Oyama Polskiej Federacji Karate. W dwudniowych zawodach, wystartowało ponad 270 zawodników z 40 ośrodków Oyama Karate, dwóch klubów Kyokushin-Tezuka Group i jednego ośrodka Kyokushin-Matsushima. Walki toczyły się aż na 3 matach.

Jeleniogórski Klub Oyama pod wodzą sensei’a Rafała Majdy (4 dan), który pełnił także funkcję sędziego maty wystawił siedmiu zawodników, którzy spisali się bardzo dobrze zdobywając aż 5 medali – 2 złote, 2 srebrne i 1 brązowy!

Złote medale wywalczyli: Kasia Starzyńska (seniorka -60kg) i Sebastian Pawlikowski (senior -70 kg), srebra – Łukasz Wiśniewski (junior młodszy – 70 kg) oraz Michał Popczyński (senior – 80 kg), a brązowy Daniel Dutka (junior młodszy – 75 kg). Na czwartej pozycji ulokowała się debiutująca Zuza Kuleszewicz (seniorka). W eliminacjach odpadł także debiutujący Martin Serafinowicz (junior starszy).

Wszyscy nasi zawodnicy walczyli twardo i zdecydowanie, największe trudy swoich pojedynków odczuli tocząc po 4 -5 walk Michał Popczyński i Sebastian Pawlikowski, którzy w swoich kategoriach mieli po około 20 zawodników. Zdecydowanie swoich oponentów pokonywał Michał (wcześniej wchodząc do 16 wolnym losem), jedynie w walce o złoto uległ nieznacznie przez wskazanie swojemu rywalowi. Sebastian „Jogurt” Pawlikowski w pierwszej walce pokonał rywala przed czasem przez ippon (mawashi geri jodan), a w kolejnych pojedynkach zdecydowanie nie dał szans swoim przeciwnikom wygrywając przez wskazanie lub przed czasem.

Równie dobrze spisał się debiutujący Daniel Dutka, który wygrał w ładnym stylu dwie z trzech walk, przegrywając jedynie starcie o wejście do finału. Kasia Starzyńska w walce finałowej nie dała praktycznie szans na rozwinięcie się zawodniczce z Łasku, wcześniej wchodząc do finału przez walkowera. Łukasz Wiśniewski nieznacznie przegrał swoje starcie finałowe z bardzo chaotycznie walczącym przeciwnikiem. Pozostali nasi zawodnicy – Zuza Kuleszewicz i Martin Serafinowicz odpadli w eliminacjach lub w walkach półfinałowych.

Nie obyło się bez niespodzianek, w dzień wyjazdu rozchorowała się nasza utytułowana Beata Bukofaj (seniorka + 60 kg), a z powodów zawodowych także w ostatniej chwili musiał zrezygnować ze startu Paweł Gładysz (senior +80kg).

Zawodnikom towarzyszyli oprócz głównego trenera i sędziego sensei’a Rafała Majdy także sensei Łukasz Mazur (1 dan), który pełnił funkcję opiekuna sportowego zawodników oraz sempai Robert Wiśniewski (kierowca i ratownik medyczny).

W sobotni wieczór we wspaniałym ośrodku "Czarny Groń", gdzie nasza ekipa była zakwaterowana odbyła się Sayonara (przyjęcie) z okazji XX-lecia Oyama Karate w Polsce. Turniej jak i cała jego oprawa stał na bardzo wysokim poziomie sportowym i organizacyjnym. Okazałe i cenne trofea przygotowała Firma Sutemi z Wadowic, a nagrody finansowe w konkurencji knockdown wręczył Hanshi Jan Dyduch. Zawodom towarzyszyli liczni dziennikarze regionalni.

Już niebawem kolejne starty jeleniogórskich zawodników Oyama. Do grona już startujących dołączą tacy znakomici zawodnicy jak sensei Łukasz Mazur, (1 dan), obecnie leczący poważną kontuzję i sensei Iweta Czech (2 dan), a także kilkoro zawodników młodszego i średniego pokolenia, którzy już trenują pod kątem sportowych wyzwań.

Serdeczne podziękowania dla wszystkich zawodników, trenerów i opiekunów podczas trwania całego Oyama TOP oraz dla Miasta Jelenia Góra i firmy PMPoland za wsparcie finansowe – wyznaje Rafał Majda.

Ogłoszenia

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group