Czwartek, 27 stycznia
Imieniny: Anieli, Jana, Jerzego
Czytających: 6815
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Piątoklasista SP7 w “złotej trójce” festiwalu teatralnego

Sobota, 22 maja 2021, 10:02
Autor: Manu
Jelenia Góra: Piątoklasista SP7 w “złotej trójce” festiwalu teatralnego
Fot. BM
W miniony piątek (21.05) w Nowym Folwarku rozstrzygnięto 17. finał Ogólnopolskiego Przeglądu Twórczości Teatralnej “Maska 2021”, gdzie trzecie miejsce przyznano Marcinowi Wielebińskiemu, uczniowi klasy piątej z jeleniogórskiej Szkoły Podstawowej nr 7 im. Adama Mickiewicza. Nagrodę Brązowej Maski młody jeleniogórzanin zdobył za występ w monodramie “O Panu Tralalińskim” na motywach wiersza autorstwa Juliana Tuwima.

Ze względu na ograniczenia związane z pandemią przesłuchania odbyły się tylko z udziałem jury, bez publiczności. Uczestnicy nagrywali swoje występy na wideo i przesyłali nagrania do organizatorów.

Marcin Wielebiński z jeleniogórskiej “Siódemki” z powodzeniem wcześniej występował również na innych ogólnopolskich festiwalach teatralnych oraz brał udział w ogólnokrajowych konkursach recytatorskich. Za recytację wiersza “Co kochać?” pióra Władysława Bełzy zdobył pierwsze miejsce w finale XXIII Dolnośląskiego Turnieju Słowa Literatury Patriotycznej i Religijnej “Do wolności ogień płynie” we Wrocławiu, pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Dolnośląskiego oraz Dolnośląskiego Kuratora Oświaty. Z kolei za rolę w inscenizacji “Żaba” na podstawie wiersza Jana Brzechwy otrzymał Grand Prix, czyli Główną Nagrodę Aktorską jubileuszowego 20. Przeglądu Teatru Jednego Aktora “Witajcie w naszej bajce” w Lubinie.

Twoja reakcja na artykuł?

26
96%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
4%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group