Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Piątek, 12 września
Imieniny: Marii, Radzimira
Czytających: 13403
Zalogowanych: 117
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region/Jelenia Góra: Piątoklasista SP7 młodym poetą Dolnego Śląska

Wtorek, 20 czerwca 2023, 7:35
Aktualizacja: 13:37
Autor: Manu
Region/Jelenia Góra: Piątoklasista SP7 młodym poetą Dolnego Śląska
Fot. BM
W sobotę (17 czerwca) w Dolnośląskiej Bibliotece Publicznej im. Tadeusza Mikulskiego we Wrocławiu, w ramach dwunastej edycji Targów Książki Regionalnej SILESIANA – Dolnośląskiego Salonu Wydawniczego, 12–letni James Wiśniowski ze Szkoły Podstawowej nr 7 im. Adama Mickiewicza w Jeleniej Górze otrzymał pierwszą nagrodę w konkursie “Młody Poeta Dolnego Śląska” w kategorii Dzieci i Młodzież.

Gdy o sukcesie młodego jeleniogórzanina dowiedziała się obecna we Wrocławiu Maria Suchecka – jeleniogórska poetka, dziennikarka i felietonistka – obiecała przekazać jemu swój świeżo wydany zbiór recenzji, czyli publikację pt. “Książki gorąco polecane”.

Gościem specjalnym uroczystego finału tegorocznego konkursu “Młody Poeta Dolnego Śląska” był Jerzy Skoczylas – legendarny dziennikarz, pisarz, poeta, satyryk i jeden z twórców popularnego niegdyś wrocławskiego kabaretu Elita. Tym razem opowiadał o warsztacie pracy w redakcji literackiej Polskiego Radia. Ale nie zapomniał jak rozbawić zarówno dla młodej, jak i nieco starszej publiczności. Tym bardziej, że jak mówił - dobry humor i śmiech to świetny sposób na przetrwanie w dzisiejszym nieraz zwariowanym świecie.

Pierwsze miejsce przyznano Jamesowi Wiśniowskiemu z jeleniogórskiej SP7 za połącznie poważnego tematu (nauce o strukturze i funkcjonowaniu przyrody) z lekką formą, co stwarza wspaniały poetycki kontrast – tak uzasadniła wybór i decyzję komisji konkursowej Katarzyna Zborowska, koordynatorka wojewódzkiego projektu.

James Wiśniowski ma na swoim koncie kilka innych nagród i wyróżnień, w tym II miejsce w kategorii 11–12 lat w XVII Ogólnopolskim Konkursie Literackim “Okno” w Młodzieżowym Domu Kultury w Chorzowie, II miejsce w konkursie plastycznym “Sowy, sówki, sóweczki…” w Ekobibliotece w Legnicy oraz II miejsce w kategorii 12–15 lat w XXIX Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim im. Janusza Korczaka w Młodzieżowym Domu Kultury im. Króla Maciusia Pierwszego w Płocku.

Twoja reakcja na artykuł?

15
94%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
6%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Czy obserwowałeś zaćmienie Księżyca?

Oddanych
głosów
388
Tak
28%
Nie, przegapiłem sprawę
52%
Nie, nie interesują mnie takie tematy
20%
 
Głos ulicy
Góry czy morze?
 
Warto wiedzieć
Rosyjskie drony nad Polską. Co się wydarzyło? Co chce osiągnąć Rosja?
Rozmowy Jelonki
Smog latem nie znika
 
Aktualności
Pokazuje jak wytapia szkło
 
Aktualności
Zbiornik Sosnówka już po naprawach
 
Kilometry
Dolnośląskie koleje najlepsze w kraju?
 
Karkonosze
Za tydzień Przejście Kotliny Jeleniogórskiej
Copyright © 2002-2025 Highlander's Group