Czytających: 4883
Zalogowanych: 3

Jelenia Góra: Pewnie pokonali Odrę

Poniedziałek, 17 kwietnia 2023, 23:35
Karkonosze Jelenia Góra w meczu 23. kolejki IV ligi (gr. zachodniej) pokonały Odrę Ścinawa 5:1 i z przewagą 8 punktów prowadzą w tabeli. Hat-trickiem popisał się Mateusz Baszak - wicelider klasyfikacji strzelców.

Jeleniogórzanie dobrze rozpoczęli mecz i po kilku okazjach w końcu znaleźli sposób na sforsowanie obrony gości. w 19. minucie wynik otworzył Mateusz Baszak. Przyjezdni podjęli jednak rękawicę i dwie minuty później doprowadzili do remisu (Wojciech Konefał). Przed przerwą "Baszi" ponownie uradował miejscowych kibiców i do szatni obie ekipy schodziły przy stanie 2:1.

Po zmianie stron długo wynik nie ulegał zmianie, jednak w 80. minucie na 3:1 podwyższył Nikidem Siudak. W 89. minucie Baszak skompletował hat-tricka, a wynik na 5:1 ustalił w 2. minucie doliczonego czasu Kacper Tokarz.

Na prowadzeniu w klasyfikacji strzelców IV ligi jest Łukasz Skolimowski z Polonii Środa Śląska (40 bramek), a wiceliderem jest Mateusz Baszak (36 trafień). Kolejni zawodnicy mają już znacznie mniejszy dorobek strzelecki, bowiem trzeci - Kornel Ciupka zanotował 21 goli. Dla porównania, w grupie wschodniej najlepszy snajper Yegor Tanrov (Foto Higiena Gać) zaliczył "jedynie" 18 trafień.

MKS Karkonosze Jelenia Góra - Odra Ścinawa 5:1 (2:1)

Karkonosze: Malec - Bębenek (75' Sołtysiak), Firlej, Firmanty, Kocot (84' Chmielewski), Kulchawy, Kuźniewski, Kurianowicz (80' Siudak), Jaros (84' Tokarz), Radziemski, Baszak (90' Krawczyk-Demczuk).
Odra: Jugo - Hoja, Kochman, Konefał, Korzepa (57' Filipowicz), Łuc, Medyński, Rodrigues, Osiadły (80' Spychała), Sałata, Wojak.