Środa, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 8484
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Perfidni oszuści okradają starszych

Środa, 18 listopada 2009, 8:59
Aktualizacja: 9:00
Autor: TEJO
Oszczędności całego życia straciła w miniony poniedziałek 81–letnia kobieta, która dała się omamić nieznanemu mężczyźnie podającemu się za syna poszkodowanej. To kolejny taki przypadek w ciągu minionych tygodni.

Sprawca zadzwonił do ofiary i zmienionym głosem – rzekomo z powodu choroby, na której leczenie potrzebował gotówki – poprosił starszą kobietę, aby dała mu kilkanaście tysięcy złotych. – Po odbiór kwoty oszust wysłał swojego kolegę, któremu kobieta przekazała pieniądze. Aby mu je dać, musiała zlikwidować konto. W ten sposób straciła oszczędności całego życia – mówi podinsp. Edyta Bagrowska z policji.

Policjanci podkreślają, że scenariusz działań oszustów jest niemal zawsze ten sam. Podają się za członków rodziny, mówią, że mają kłopoty i potrzebują pieniędzy. – Potrafią tak manipulować prowadzoną rozmową, że to osoby poszkodowane same dostarczają im niezbędnych informacji – podkreśla podisnp. E. Bagrowska.

Gdy oszust ma się zjawić po pieniądze dzwoni, że nie może przyjechać z bardzo ważnych powodów. Ale w zamian przyśle zaufanego kolegę. Ten zjawia się, odbiera gotówkę i oczywiście już nie wraca. Przestępcy czasami telefonując drugi raz podają się za policjantów, wmawiają potencjalnej ofierze fakt, że policja może zatrzymać sprawcę dopiero po przekazaniu pieniędzy. Tłumaczą, że przyślą „policjantów” w cywilnych ubraniach po pieniądze.

Policja ostrzega przed takimi bezmyślnymi zachowaniami. O wszelkich podejrzanych telefonach należy bezzwłocznie informować pod nr 075 / 7524011 lub w całym kraju 997 i 112.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group