Niedziela, 26 września
Imieniny: Łucji, Justyny
Czytających: 5929
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Pendolino dojechało, powietrza nie wiozło

Sobota, 30 kwietnia 2016, 8:45
Aktualizacja: Niedziela, 1 maja 2016, 7:38
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Pendolino dojechało, powietrza nie wiozło
Fot. Przemek Kaczałko
Mimo późnej pory (po godz. 23.00) na dworcu kolejowym w Jeleniej Górze czekała kilkudziesięcioosobowa grupa, witając pierwszy regularny kurs ED250 (pendolino) do stolicy Karkonoszy. Z pociągu, który przybył do nas z Warszawy wysiadła spora liczba podróżnych.

Przedstawiciele Urzędu Miasta, posłanka Zofia Czernow, członkowie Komitetu Obrony Dolnośląskich Linii Kolejowych oraz wiele innych osób przywitało wczoraj (29.04) pierwszy oficjalny przyjazd nowoczesnego pociągu. Podróżni podkreślali, że są zadowoleni z decyzji przewoźnika i będą korzystać z możliwości podróży w komfortowych warunkach.

- Przyjechałam z Warszawy w 5,5 godziny, jestem zadowolona. Jest zdecydowanie wygodniej, dużo szybciej i luksusowo – powiedziała jedna z podróżnych. - Dla mnie to idealne rozwiązanie, będę mogła częściej do domu przyjeżdżać – stwierdziła z kolei studiująca w stolicy Polski jeleniogórzanka.

- Podróż minęła bardzo spokojnie, podróżni są bardzo zadowoleni. Było też bardzo dużo osób, które fotografowały pociąg w trasie - powiedział Rafał Ostrowski, kierownik pociągu. Na stację końcową przybyło kilkadziesiąt osób, co pokazuje (przynajmniej na początku), że jest zapotrzebowanie ze strony mieszkańców i turystów. - To jest fajne, że ceny są dostępne dla podróżnych, więc spełni swoją rolę – dodał pracownik PKP Intercity.

Pociąg przyjechał do naszego miasta z 8-minutowym opóźnieniem, co kierownik tłumaczył przerwą w ruchu we Wrocławiu spowodowaną opóźnieniem jednego z pociągów, na który trzeba było czekać.

Warto dodać, że na przystanku MZK czekały autobusy nowej linii N2, odjeżdżające w kierunkach na Kiepury oraz Sobieszów, z czego część podróżnych skorzystała.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (40) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group