Wtorek, 24 maja
Imieniny: Joanny, Zuzanny
Czytających: 5083
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Pełzająca sztuka

Sobota, 15 czerwca 2019, 10:05
Aktualizacja: Poniedziałek, 17 czerwca 2019, 16:11
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Pełzająca sztuka
Fot. Przemek Kaczałko
Piątkowy (14.06) performance Angeliki Fojtuch, która wraz z grupą jeleniogórskiej młodzieży wypełzła z lokalu BWA – spotkał się przeróżnymi reakcjami przechodniów. Jedni obserwowali, robili zdjęcia i nagrywali filmy, inni pytali o co chodzi, ale były też zaskakujące reakcje – mężczyzna położył się obok pełzających postaci, a inny był mocno oburzony formą pokazu.
W Jeleniej Górze odtworzono "3kropki" Hieronima Boscha, czyli performance, który Angelika Fojtuch zrealizowała w 2007 roku, jako pewnego rodzaju re-enactment scen malarskich Hieronima Boscha, ilustrujących kalekie i nikczemne kondycje ludzkie. Artystka całkowicie zabandażowana, w kokonie krępującym ciało, przemieszczała się, pełzając po bulwarze miasta. Wywołała w ten sposób zamieszanie na ulicy holenderskiego miasta ’s-Hertogenbosch - tłumaczą organizatorzy przedsięwzięcia.

Pewne jest jedno - w Jeleniej Górze nikt obok pokazu nie przeszedł obojętnie. Po wszystkim w BWA odbyło się spotkanie z artystką, które poprowadziła Janina Hobgarska.

Angelika Fojtuch – artystka sztuk wizualnych, performerka i rzeźbiarka. Kuratorka i inicjatorka GATE art zone - artspace Düsseldorf. Performance wchodzi w skład projektu Gra w sztukę. Kurator: Piotr Machłajewski - www.grasztuka.blogspot.com.

Twoja reakcja na artykuł?

19
39%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
3
6%
Smuci
3
6%
Złości
24
49%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (67) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group