Wtorek, 5 marca
Imieniny: Adriana, Oliwii
Czytających: 10359
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Pełnoletność Polski w UE

Poniedziałek, 2 maja 2022, 11:37
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Pełnoletność Polski w UE
Fot. Przemek Kaczałko
1 maja 2004 roku Polska wstąpiła do Unii Europejskiej, a więc nasz kraj od 18 lat współtworzy wspólnotę europejską. Z tej okazji na Placu Ratuszowym w Jeleniej Górze spotkali się członkowie i sympatycy Komitetu Obrony demokracji i partii opozycyjnych.

Spotkanie rozpoczęło się od odegrania Hymnu Polski oraz Ody do Radości (tzw. hymnu Unii Europejskiej). Następnie chętni mogli przemówić do zgromadzonych. W swoim wystąpieniu Marcin Zawiła - były prezydent Jeleniej Góry i były poseł, wspominał m.in. jak to przed przystąpieniem naszego kraju do EU niektórzy straszyli negatywnymi konsekwencjami. Wówczas to Roman Giertych z Młodzieżą Wszechpolską był przeciwny wstąpieniu Polski do struktur europejskich.

Straszyli, że nie będziemy mogli mówić po polsku, zakażą nam chodzić do kościoła, ziemie przejmą Holendrzy i inni obcokrajowcy, a koniec Polski jest tuż-tuż. I co? Jesteśmy Polakami, gospodarujemy na ziemi, bezrobocie w Jeleniej Górze jest jednym z mniejszych - mówił M. Zawiła, który przestrzegał przed ekipą Zbigniewa Ziobry (Solidarna Polska), zwracał uwagę jak bardzo Ukraina chce dołączyć do Unii Europejskiej.

Z kolei poseł Robert Obaz nawiązał do pełnoletności członkostwa Polski w UE. Jak mówił, dzisiaj 18. urodziny obchodzą osoby, które w tamtym momencie się rodziły, a więc nabywają prawa wyborcze. Apelował, by dokonywać właściwych wyborów. Do słów polityka Nowej Lewicy nawiązał też Andrzej Życiniec z KOD-u, który zobrazował ostatnie lata jako młodzieńczy bunt Prawa i Sprawiedliwości w polityce unijnej i podkreślał, że pełnoletność to już czas odpowiedzialności, a nie buntu.

Twoja reakcja na artykuł?

15
45%
Cieszy
4
12%
Hahaha
1
3%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
6%
Złości
11
33%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (62)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy wjechałeś kiedykolwiek w dziurę w ulicy, a później musiałeś coś naprawiać u mechanika?

Oddanych
głosów
442
Tak
66%
Nie
17%
Było blisko...
16%
 
Głos ulicy
Jednym wystarczyłoby 5, a innym 10 mało
 
Miej świadomość
Diuna 2 – czy warto zobaczyć?
 
Rozmowy Jelonki
UB i SB w wersji cyfrowej
 
112
Motory ruszyły na drogi
 
Aktualności
Szkolenie przy Kruszwickiej
 
Aktualności
Biegali ku pamięci Żołnierzy Niezłomnych
 
Piłka nożna
Skrót VIDEO z meczu Karkonoszy
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group