Środa, 5 sierpnia
Imieniny: Mariana, Marii, Stanisława
Czytających: 6094
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Pejzaże górskie w obiektywie Karola Nienartowicza

Wiadomości: Szklarska Poręba
Wtorek, 30 września 2014, 12:15
Aktualizacja: Poniedziałek, 6 października 2014, 3:41
Autor: Manu
Fot. Organizator
W galerii Cafe Park Esplanada w Szklarskiej Porębie miało miejsce spotkanie autorskie z fotografikiem i podróżnikiem Karolem Nienartowiczem. Podczas wydarzenia autor zaprezentował swoje zdjęcia z ostatnich swoich wypraw po europejskich szczytach.

Karol Nienartowicz opowiadał o swojej wyprawie pod nazwą “Wyprawa Fotograficzna Lyskamm 2014 - Photographic Expedition Lyskamm 2014”, którą wraz z Pawłem Cyrulikiem odbył w dniach od 5 do 16 sierpnia br. w Alpy Walijskie (Szwajcaria).

- Naszym głównym celem było przejście dostępnej jedynie alpinistom śnieżno lodowej grani ogromnego dwuwierzchołkowego szczytu Lyskamm - mówił Karol Nienartowicz. - Trasa granią Lyskamm jest uznawana za najpiękniejszą śnieżną graniówkę alpejską.

To była wyprawa ściśle fotograficzna. Miała ona na celu uwiecznienie dwóch szczytów Lyskamm (4527 m) oraz Tête Blanche (3724 m). Partnerami wyprawy były firmy: YETI - producent odzieży i sprzętu puchowego najwyższej jakości i Marabut, czyli producent wysokiej klasy namiotów turystycznych i ekspedycyjnych.

- Tête Blanche, który zaatakowaliśmy nocą przy 15 stopniowym mrozie i huraganowym wietrze, zaraz po załamaniu pogody. W samotności mogliśmy podziwiać najrzadziej oglądane wschodnie ściany Matterhornu i Dent d'Herens opowiadał Karol Nienartowicz.

Fotografie Karola Nienartowicza często są wykorzystywane są przez największe media elektroniczne jako ilustracje do informacji reklamujących walory turystyczne Karkonoszy. Jego zdjęcia były wielokrotnie nagradzane na wielu prestiżowych konkursach (m.in. Grand Prix National Geografic).

Karol Nienartowicz od roku 2003 zajmuje się podróżami i fotografowaniem gór. Po dwóch latach posługiwania się analogami, zaczął w tym celu wykorzystywać technologię cyfrową, która pozwoliła mu odkryć góry na nowo.

Od roku 2013 fotografia górska stała się dla Karola Nienartowicza głównym celem wszelkiego podróżowania, w jego przypadku podróżowania trekkingowego, które jest dlań towarzyszącą fotografii pasją. We własnym zakresie urządza fotograficzno-alpinistyczne wyprawy po całej Europie. Z gór Polski najbardziej ceni sobie Karkonosze i Tatry, a zza granicy Alpy Szwajcarii i Francji. Fotografuje sprzętem firmy Canon.

Fotograficzne karkonoskie pejzaże Karola Nienartowicza można oglądać w galerii Cafe Park Esplanada w Szklarskiej Porębie. Zdjęcia zdobią ściany i można je tam również kupić.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~ostro żyć 30-09-2014 14:22
Co tu wiele gadać. To młody (przed 30-tką) narybek z bardzo ciekawie ustawionym sposobie patrzenia na fotografowany pejzaż. Jego prace zdobią największe serwisy photo na świecie. W zasadzie gdzie nie pośle zdjęć, zawsze coś wygra. Zawsze bawiły mnie główne nagrody w postaci idiotenapparatu za kilkaset złotych. Dla kogoś, kto używa sprzętu wartości że hoho ! W końcu zaczął rozdawać te aparaty. A wygrana w postaci wycieczki zagranicznej już rok czeka i chyba przepadnie z braku czasu. Dopiero ostatnie trofeum w postaci Grand Prix National Geografic było wiele warte. W zasadzie najlepszą reklamą są jego prace (także obrazy), bo jest abs. wydz. malarskiego. Wystarczy wpisać imię i nazwisko w google i można podelektować się galeriami jak marzenie. Spróbujcie, nie pożałujecie.
~goral 30-09-2014 23:15
tyle że żeby fotografować karkonosze trzeba mieć specjalne błogosławieństwo dyrektora kpn. inaczej płaci się za każdą fotkę tyle że mozna pójść z torbami. ciekawe ile pan karol płaci. bo jak nie, to łamie przepisy obowiązujące w kpn. w każdym razie lepiej jeździc na foty w alpy czy inny kaukaz,tam przynajmniej nie zdzierają za zdjęcia tak jak u nas.
~piechur 1-10-2014 11:54
Kiedyś byłem świadkiem sytuacji jak jakiś burak z KPN przyczepił się do zwykłego turysty za to że robi sobie fotki ze szlaku na pamiątke. Arogancja tych ludzi utrzymywanych z naszych podatków nie ma granic !!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group