Czwartek, 30 czerwca
Imieniny: Emilii, Lucyny
Czytających: 2657
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Pejzaże bliskie i dalekie w galerii ODK

Wtorek, 2 kwietnia 2013, 11:25
Aktualizacja: 11:27
Autor: ODK
Jelenia Góra: Pejzaże bliskie i dalekie w galerii ODK
Fot. ODK
Osiedlowy Dom Kultury w Jeleniej Górze (ul. Trzcińskiego 12) zaprasza na wernisaż wystawy malarstwa Marka Głowackiego i Józefa Stachnika "Pejzaże bliskie i dalekie". Odbędzie się on w poniedziałek, 08. kwietnia br., o godz. 17.00 w Galerii "Promocje".

Ekspozycja zaprezentuje pejzaże w akwareli artysty z Krakowa, Józefa Stachnika - autora niezliczonych wystaw, laureata wielu nagród i wyróżnień, członka TPSP w Krakowie, Stowarzyszenia Art-Literackiego w Krakowie, SPN Ziemi Krakowskiej, Twórczego Klubu Plastyków przy WOK w Krakowie. Od wielu już lat umieszcza on na swoich obrazach obiekty sakralne. Ze szczególną pasją i zamiłowaniem maluje drewniane kościoły. Pracuje bez rozgłosu, wierny jedynie sobie oraz swemu artystycznemu powołaniu.
 
Marek Głowacki, artysta jeleniogórski, przedstawi natomiast malarstwo olejne na desce. To oryginalne, a jednocześnie przemyślane malarstwo. - ...Duch i materia - nieodłączne zjawiska w mojej artystycznej pasji, jedno jako wewnętrzne źródło inspiracji, drugie jako efekt widzenia otaczającej mnie rzeczywistości, jakkolwiek odmienne w swej naturze, łączy je jedno - wielka potrzeba zobrazowania tego, co w myślach i co w oczach mych się rodzi - mówi M. Głowacki

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group