Niedziela, 2 października
Imieniny: Dionizego, Sławomira
Czytających: 2420
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kotlina Jeleniogórska: Pedofile na ławie oskarżonych

Piątek, 4 sierpnia 2006, 0:00
Autor: Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
Do 12 lat więzienia grozi dwóm kamiennogórzanom, którym zarzuca się seksualne molestowanie małych dzieci – donosi w piątkowym wydaniu Słowo Polskie Gazeta Wrocławska.

Prokuratura właśnie zakończyła postępowanie w dwóch odrębnych sprawach, w których występują oskarżeni o pedofilię. Do sądu trafiły akta 55-letniego Lesława T. i 40-letniego Józefa B.

Pierwszy z nich jest wielokrotnie karanym recydywistą, ale dotąd nie był skazany za przestępstwa na tle seksualnym. Teraz prokuratura zarzuca mu molestowanie 4-letniej dziewczynki.
T. poznał jej matkę na spotkaniach anonimowych alkoholików. Zdobył zaufanie kobiety kupując dziewczynce rozmaite prezenty. Kiedy kobieta zachorowała, zostawiła córkę pod opieką T. Wówczas mężczyzna wykorzystał seksualnie dziecko. Według prokuratury co najmniej trzy razy rozbierał 4-latkę i głaskał po całym ciele. Sprawa wyszła na jaw, kiedy dziewczynka opowiedziała o tym matce.

Drugi oskarżony próbował wykorzystać seksualnie swojego 6-letniego syna. Do czynów zabronionych miało dojść, kiedy Józef B. przyszedł pijany do domu, poszedł z dzieckiem do łóżka i dotykał chłopca.
O zajściu 6-latek opowiedział swojemu rodzeństwu, które przekazało informację babci. Kobieta zawiadomiła policję.

Obydwaj mężczyźni nie przyznają się do winy. Biegli psychologowie wyrazili opinię, że żadne z dzieci nie wykazuje skłonności do zmyślania.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group