Pech Biofactora

Niedziela, 30 października 2005, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 6 lutego 2006, 14:16
Autor: Patryk
Niestety nie udało się dzisiaj zawodniczkom jeleniogórskiego Biofactoru pokonać silnej ekipy Ruchu Chorzów.
Mecz stał na bardzo emocjonującym poziomie, o czym może świadczyć minimalna porażka młodych Jeleniogórzanek. Ruch Chorzów to zespół, który przeze wiele lat grał w ekstraklasie, jednak jak to zazwyczaj bywa kłopoty finansowe klubu z Górnego Śląska sprawiły że tuła się on teraz po zapleczu ekstraklasy.

Początek meczu nie wskazywał na porażkę naszych szczypiornistek. Praktycznie do 20 minuty Jeleniogórzanki cały czas prowadziły. W 10 minucie na tablicy świetlnej widniał wynik 7:3 dla młodych zawodniczek Biofactora. Z biegiem czasu gospodynie traciły siły i stawały się coraz bardziej nieskuteczne. Na szczególne wyróżnienie zasługuje bramkarka Biofactoru grająca z numerem 16 Katarzyna Nowak, która w ciągu 25 minut obroniła cztery rzuty karne. Udane interwencje bramkarki nie pomogły jednak podopiecznym Zdzisława Wąsa i na przerwę Biofactor schodził z dwubramkową stratą do rywalek (12:14).

Druga połowa to chaotyczna gra obydwu zespołów. Praktycznie do 46 minuty wynik zmieniał się jak w przysłowiowym kalejdoskopie. Raz prowadziły Jeleniogórzanki (35 min.-17:16) a raz zawodniczki z Chorzowa (45 min. 19:20).
Końcówka spotkania była bardzo emocjonująca. Ostatnią bramkę Chorzowianki zdobyły w 55 minucie a na tablicy widniał wynik 22:25 dla Ruchu. Od tego momentu nasze dziewczyny ambitnie goniły wynik. W ostatniej minucie, gdy Biofactor osiągnął optyczną przewagę i zdobył 3 bramki z rzędu sędziowie podyktowali sporny faul ofensywny co wywołało spore nie zadowolenie wśród miejscowych kibiców. Mimo starań zawodniczek Biofactoru w końcówce meczu dzisiejszy pojedynek zakończył się minimalną przegraną Jeleniogórzanek 24-25.

Na szczególne wyróżnienie zasługuje bramkarka Katarzyna Nowak, która zagrała dziś fenomenalnie. Fantastyczni byli także kibice, którzy dopingowali gorąco swoją drużynę przez cały mecz.

Przebieg spotkania:

5 min. | 3:2
10 min. | 7:3
15 min. | 8:5
20 min. | 8:9
25 min. | 11:12
30 min. | 12.14
35 min. | 17:16
40 min. | 18:19
45 min. | 19:20
50 min. | 21:23
55 min. | 22:25
60 min. | 24:25 KONIEC SPOTKANIA