Czwartek, 7 lipca
Imieniny: Cyryla, Metodego
Czytających: 7331
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: PEC już w rękach prywatnych

Środa, 25 sierpnia 2010, 16:24
Aktualizacja: Czwartek, 26 sierpnia 2010, 8:30
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: PEC już w rękach prywatnych
Fot. Urząd Miasta Jelenia Góra
Wczoraj w samo południe w sali jeleniogórskiego ratusza Energetyka Cieplna Opolszczyzny S.A. z Opola podpisała umowę z władzami miasta na kupno 21.918 udziałów Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Jeleniej Górze. Kwota, jaką zapłaciła firma za 85 procent udziałów przedsiębiorstwa to ponad 42 mln zł.

Przedmiotem sprzedaży było 21.918 udziałów Miasta Jelenia Góra w kapitale zakładowym spółki o wartości nominalnej tysiąc złotych każdy. Po negocjacjach Energetyka Cieplna Opolszczyzny z Opola za jeden udział zapłaciła 1920 zł.

- Nabywca zobowiązał się do kontynuacji rozpoczętego zadania inwestycyjnego pn. „Likwidacja wysokoemisyjnego źródła ciepła z systemu ciepłowniczego w Jeleniej Górze” o wartości około 20 mln zł, dofinansowanego ze środków unijnych. Zadeklarował również realizację programu inwestycyjnego w wysokości 15 mln zł w okresie do 5 lat. Interesy pracowników zostały natomiast zabezpieczone w wynegocjowanym ze związkami zawodowymi pakiecie socjalnym – mówi Jerzy Zębik z Wydziału Promocji Urzędu Miasta w Jeleniej Górze.

Do 25 maja br. przedsiębiorcy mogli składać wstępne oferty, po których otrzymali prawo do przeprowadzenia badań firmy. Po badaniach byli zobowiązani do złożenia ofert wiążących.
Wybrany oferent rozmawiał też z reprezentacją załogi w sprawie pakietu socjalnego.

Przedmiotem negocjacji z miastem były natomiast: liczba i cena nabywanych udziałów oraz sposób zapłaty. Pod uwagę wzięty został również proponowany przez nowego właściciela program rozwoju spółki, obejmujący: zobowiązania inwestycyjne, w tym zobowiązanie do podwyższenia, kapitału zakładowego, zobowiązania w zakresie ochrony środowiska oraz zasady współpracy z urzędem miasta w Jeleniej Górze i inne.

Więcej szczegółów na temat prywatyzacji jeleniogórskiego PEC- u przeczytacie Państwo w najbliższym wydaniu Tygodnika Jelonka.com.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (21) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group