Niedziela, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 6710
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Paweł Kukiz: ktoś musi odetkać to szambo, żeby dzieci nie wyjechały za granicę

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 16 października 2014, 12:44
Aktualizacja: Sobota, 18 października 2014, 22:50
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemo
Mocnym akcentem rozpoczął spotkanie z dziennikarzami znany muzyk Paweł Kukiz, który przybył do Jeleniej Góry, by promować ideę Jednomandatowych Okręgów Wyborczych wraz z reprezentantami komitetu Bezpartyjni Samorządowcy.

Ponieważ nikt nie chce, ktoś musi odetkać to szambo, żeby dzieci nie wyjechały za granicę - mówił o swoim zaangażowaniu w politykę Paweł Kukiz. Kiedy mnie wnuki i dzieci zapytają, co Ty robiłeś w tamtych czasach, że jest tak jak jest, będę mógł powiedzieć - zrobiłem wszystko co w mojej mocy - mówił muzyk.

Doświadczeni politycznie i społecznie działacze zjechali do stolicy Karkonoszy, by przedstawić swój program naprawy państwa, zaczynając od samorządów. Ogłoszono również kandydata na prezydenta Jeleniej Góry, którym został Wiesław Gierus - mgr Wydziału Prawa i Administracji na Uniwersytecie Wrocławskim, uzyskał też wykształcenie na studiach podyplomowych na Uniwersytecie Łódzkim (Wydział Prawa - Fundusze Europejskie) oraz w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu (Wycena Nieruchomości). Wiesław Gierus ma 49 lat, w latach 1990-1995 był współwłaścicielem Telewizji kablowej w Jeleniej Górze, Legnicy i Lubinie, następnie managerem generalnym w restauracjach Pizza Hut, floor managerem sieci hipermarketów Hypernova, rzecznikiem praw konsumenta w Starostwie Powiatowym w Lwówku Śląskim, a także kierownikiem infrastruktury i rozwoju w UG Wleń oraz prezesem zarządu Zakładu Utylizacji Odpadów Komunalnych Izery.

Kandydat "Bezpartyjnych Samorządowców" już w 2014 roku obiecuje zastopowanie podwyżek i opłat za wodę, ścieki, odpady czy biletów MZK. Zapowiada też, że jeśli zostanie wybrany na prezydenta nie powoła zastępców oraz zrezygnuje z "fotopułapki" na kierowców przy ul. Sobieskiego, proponując w zamian montaż zegarów przy sygnalizacji świetlnej. Wśród swoich postulatów Wiesław Gierus wymienia obniżkę podatku od nieruchomości dla osób prowadzących działalność gospodarczą, likwidację opłaty targowej, obniżkę czynszów w lokalach należących do miasta, likwidację podatku od nieruchomości od osób fizycznych, a także roczne "wakacje" od płacenia podatku od nieruchomości dla osób rozpoczynających działalność gospodarczą. Kandydat popierany przez Pawła Kukiza proponuje również zaprzestanie dalszego zadłużania miasta m.in. przez komercjalizację miejskich spółek. Widzi też potrzebę reformy administracji samorządowej poprzez restrukturyzację wydziałów urzędu miasta oraz decentralizację zadań i środków na rzecz rad dzielnic. Wiesław Gierus postuluje również zwiększenie puli na budżet obywatelski, rewitalizację budynków należących do gminy oraz przygotowanie uzbrojonych terenów pod budownictwo mieszkaniowe.

- Od kilku lat promujemy ideę bezpartyjności w samorządach. Widzimy bardzo dużo wad, gdy partie nadmiernie ingerują w samorządy. Jest z nami Paweł Kukiz, z którym jest nam bardzo po drodze jeśli chodzi o ideę jednomandatowych okręgów wyborczych. Uważamy, że ta idea ma szansę przebicia się i w pewnym stopniu oczyści tę stajnię Augiasza i da nowy impuls w rozwoju Polski - mówił prezydent Bolesławca Piotr Roman.

Nieudolni politycy, którzy nie potrafili naprawić państwa postanowili zejść w dół, czyli do samorządów (województw, powiatów, miast i wsi) i zepsuć kraj jeszcze niżej - stwierdził prezydent Lubina, który postuluje m.in. bezpłatną komunikację miejską - rozwiązanie, które zastosował z powodzeniem w swoim mieście. Od 1. września br. zaobserwowaliśmy ponad 30 proc. wzrost przejazdów komunikacją miejską, młodzież zaczęła wychodzić sprzed komputerów i spotykać się częściej w mieście, bo nie musi płacić za to, żeby pojechać na boisko, czy spotkać się ze znajomymi. Odkorkowały nam się ulice - twierdził Robert Raczyński.

Paweł Kukiz mówił o potrzebie wprowadzenia JOW-ów. - Odpartyjniając państwo od dołu uzyskamy siłę na terenie całego kraju, która umożliwi wprowadzenie ok. 15 proc. parlamentarzystów do Sejmu po to, by wymusić na partii, która wygra, aby zmieniła ordynację wyborczą, przynajmniej na model mieszany - mówił Paweł Kukiz, który przyznał, że po zaangażowaniu w politykę spadła mu liczba koncertów i jest atakowany w mediach. - Mam żonę i dzieci, będę mieć wnuki. Musimy przywrócić gospodarkę wolnorynkową, która istniała tylko za czasów tzw. "Ustawy Wilczka" - mówił muzyk. Możemy ją przywrócić jedynie odpartyjniając, odurzędniczając państwo. Za czasów komunistycznych było 150 tysięcy urzędników, teraz jest 840 tysięcy. Wiecie dlaczego? - pytał Kukiz. - Bo to jest żelazny elektorat partii politycznych, która daje im jeść - podkreślał.

Lista kandydatów "Bezpartyjnych Samorządowców" do rady Miasta:
Okręg nr 1:
1. Łukasz Paweł Steszuk
2. Waldemar Jan Nowogrodzki
3. Bartosz Patryk Wilk
4. Małgorzata Blicharska
5. Tomasz Adam Filipowicz
6. Małgorzata Antonina Woźniak
7. Agnieszka Anna Balsam

Okręg nr 2:
1. Norbert Paweł Lisowski
2. Marek Tadeusz Liber
3. Tomasz Maciej Bałuta
4. Beata Kwiatek
5. Jadwiga Wiesława Błaszczyk
6. Danuta Zofia Nowogrodzka
7. Katarzyna Anna Namysł

Okręg nr 3:
1. Michał Edward Błaszczyk
2. Dorota Elżbieta Niebudek
3. Łukasz Piotr Kamiński
4. Ryszard Kazimierz Lisiecki
5. Maria Dul

Okręg nr 4:
1. Stanisław Aleksander Woźniak
2. Marta Magdalena Salach
3. Ewa Maria Bartkowska
4. Mirosław Edward Dubiel
5. Anna Maria Soból
6. Ryszard Piotr Białogrecki.

Podczas konferencji prasowej zaprezentowano również listę do Sejmiku Województwa Dolnośląskiego (okręg 4):
1. Piotr Roman
2. Wiesław Gierus
3. Ludwik Stanisław Kaziów
4. Jolanta Elżbieta Syposz
5. Honorata Stachowicz
6. Irena Ewa Szeffs
7. Karolina Marta Semeniuk-Olchawa
8. Elżbieta Maria Kupczak
9. Jerzy Kazimierz Nalichowski
10. Jerzy Andrzej Zieliński.

Filmik Telewizji StrimeoTV

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (51) Dodaj komentarz

~ziomal 16-10-2014 13:09
nareszcie coś sensownego
~betiblu 16-10-2014 13:34
No jakieś nieporozumienie: najważniejsza fotopułapka na Sobieskiego - codziennie tamtędy jeżdżę i jeśli nie zapindalasz 80/h, to nie ma szans się załapać na fotkę. A pan jakiś niewydarzony za bardzo. To, że bezpartyjny, to jeszcze nie wszystko, a ja chcę wiedzieć np. jakie ma poglądy: prawicowe czy lewicowe?
~lewak 16-10-2014 13:57
Narodowo prawicowi popapańcy, skąd oni pospadali do naszego miasta.Mam nadzieję że nie stoi za nimi czarna stonka.
~ad 16-10-2014 13:59
taka kampania przypomina mi kampanię Stana Tymińskie na prezydenta RP.......nagle,nikt nie wiedział kto to taki, jeździł z czarną teczką i mówił że ma kwity na każdego,ciemny lud dal się nabrać,bo nawet Mazowiecki przegrał z nim,z tego wszystkiego Stan miał fajną żonę :)
~Rys 16-10-2014 14:03
Zaraz zamkną urząd panowie
~kadr 16-10-2014 14:31
Musi być jak najwięcej kontrkandydatów Obrębalskiego. Trzeba chronić Jelenią Górę przed tym co było!!!
~mam wybór 16-10-2014 14:33
Nie znam pana Gierusa, za to znam wszystkich pozostałych kandydatów - zacytuję klasyka "oni już byli...". Kandydatura warta zastanowienia, tym bardziej, że wspierana przez doświadczonych a przy tym autentycznych samorządowców.
~kk nastepny 16-10-2014 14:39
nastepny pajac lepszy od zawiły
~ 16-10-2014 14:43
Program, program panie bezpartyjny kandydacie i deklaracja minimalizacji poborow miesiecznych. Po tych elementach poznamy cos pan za jeden i... kto wie, moze wypali ? Obecni kandydaci juz byli i ? -tylko kasa sie liczyla, osiagniecia nijakie lub zadne. Wiec PA,PA !
~ad 16-10-2014 14:44
body language kandydata b,słaby-wzrok w dół na lewo,głos jakiś taki bełkot,widać że nie przygotowany-o to pierwszy wywiad,PR kandydata do poprawki
~Baśka 16-10-2014 14:54
A mi sie podoba, skąd te zajadle komentarze. A gość chyba był dyrektorem w hypernowej?
~tb 16-10-2014 14:59
Najbardziej sensowny kandydat to pan Piotr Paczóski. Zapraszam Jeleniogórzan do głosowania na tego pana.
~oe 16-10-2014 15:01
Bujaj sie kukiz ze swoim kandydatem.
~kanapa 16-10-2014 15:01
Kandydat na Prezydenta Jeleniej Góry z Lwówka Śląskiego. Bliżej mu do Lubomierza i Gryfowa. Bezpartyjny popierany przez prezydenta Bolesławca i Lubina. Chyba był kiedyś związany z UPR. Faktycznie bezpartyjny. Nawet nie ma porządnego komitetu...
~jotgie 16-10-2014 15:04
Uważam, że to całkiem dobra propozycja. W końcu ktoś nowy, może wprowadzi jakiś "powiew" do tego miasta.
~drab 16-10-2014 15:27
Pewnie sam wpadł w tą fotopułapkę. Ja gdy się poparzę to zwalam na ogień.
~Obecny 16-10-2014 15:39
Gierus to nazwisko znane. Syn podobny do ojca.
AleksanderPietrzak 16-10-2014 16:11
A co to za "ptica", że nic o sobie nie napisał?
~:) 16-10-2014 16:12
ja zagłosuję na najmłodszego, ale nie wiem kto jest najmłodszy z kandydatów (kandydatek?)
~Piotr k 16-10-2014 16:23
Wiesiek tak trzymaj, panika w sztabach, głupawe komentarze aparatczyków, oni sie naprawdę Was boją. Głosujemy na Was!!!
~betiblu 16-10-2014 16:56
W oświadczeniu majątkowym tego pana, zamieszczonym na stronie BIP-u Lubomierza, można przeczytać, że ma aż 5 kredytów do spłacenia. Tak więc trzeba mu może pomóc spłacić te kredyty wybierając go na naszego prezydenta :)))
~kibic 16-10-2014 17:31
Wielkie dzieki za filmik z wywiadem teraz juz wiem ze nadal szukam bezpartyjnego kandydata na ktorego moglbym zaglosowac :)
~Bezdomny 16-10-2014 17:33
Panie Gierus ,zero pojęcia o ekonomii i zarządzaniu samorządem.Poczytaj Pan sobie o demokracji.Bez partii nie ma demokracji.
~Boss 16-10-2014 17:51
Ja zagłosuję na tego pana bo chcę zmian w mieście mam dość utrzymywania z podatków kacyków partyjnych ich rodzin i kolesi którzy zawłaszczyli to miasto i państwo dla swoich potrzeb oni się tylko targują o stołki nic więcej każde głosowanie rady to interesy i roszady partyjniaków miasto i jego mieszkańcy się nie liczą te mendy partyjne są wszędzie w szkołach urzędach ,szpitalu ,wszędzie przeżerają nasze podatki i tylko nam szkodzą
~Ala 16-10-2014 17:56
Chyba chce się dorobić!!!!!!!!!!!!!
~Marcin M 16-10-2014 18:19
Wreszcie sensowny kandydat na prezydenta. Jelenia Góra potrzebuje managera a nie bilbiotekarza... Skoro ze śmieciami Pan Gierus potrafił sobie poradzić lepiej niż obecnie panujący to i z resztą problemów poradzi też lepiej. No i wreszcie skończy się klika platformersów. Ani Pan Zawiła ani Pan Obrębalski nie zrobili nic sensownego dla Jeleniej Góry. Dajmy wreszcie szansę komuś spoza "układu". Trzymam kciuki za Pana Gierusa.
~szuger53 16-10-2014 18:27
wszyscy się pchają do koryta
~łuna 16-10-2014 18:31
Jeśli JEST kandydat na prezydenta tego nieszczęsnego miasta opętanego przez układy układziki, który nie jest związany z tym bagnem - to super- jest światełko w tunelu - jest szansa na naprawę co się da i ile się da....
~WM 16-10-2014 18:56
Co wy mozecie powiedziec o Gerusie. Otoz ten pan to byla prawa reka w 2006 roku kiedy na prezydenta startowal Sajnog pana Prystroma i radca prawnym Wspolnego miasta.Wiec czlowiek nie z nikad lecz czlowiek prawicy od Korwina Mikke.Wiec nie bez partyjny lecz czysto z pogladami pana Prystroma lub LPRu.A Kukiz to jakie ma poglady i kogo reprezentyje.
~szycha 16-10-2014 19:06
Nowa twarz, świeża krew, wiatr we włosach i do boju. Reszta miała już swoje 5 min i co zrobili?...tylko głupiec stawia drugi raz na kulawego konia. A proszę Państwa oto Czarny Koń tych wyborów!!! Nareszcie jakaś nadzieja się pojawiła, bo jak widzę te fałszywe mordy to mi się wyborów odechciewa.
~archiwum x 16-10-2014 19:26
Wiesiu Gierus to koleżka Robusia Prystroma. Wystarczy wpisać w google PKW i nazwisko jegomościa i już mamy "czarno na białym" że wyborach w 2010 roku ubiegał się o mandat radnego z listy "WM" R Prystroma .Dowiemy się też, że uzyskał wówczas aż! 29 głosów poparcia. Pewnie głosowała na niego wyłącznie rodzina. Koledzy już nie, ponieważ nie znali i nadal nie znają programu wyborczego tego Pana, poza jednym ,że nie jest na liście wyborczej razem z Robusiem i Pawełkie Wilkiem
~faworyt 16-10-2014 19:27
Pan Roman Kuty jest kandydatem na Prezydenta Jeleniej Góry z ramienia KWW Aktywna Polska.
~Sebol 16-10-2014 19:46
Znamy program Zawiły, znamy program Gierusa, a gdzie program PiS i cudownych dzieci ubranych na biało na wielkim banerze przy Tesco. Cóż te polityczne dziewice mają do zaproponowania Jeleniogórzanom? Spłatę zadłużenia za miasto Wrocław? czym nas zaskoczy "spin doktor" Milosz
~Zachwycona 16-10-2014 19:48
Pan Roman Kuty jest i może dobry w wysyłaniu swojego poparcia do młodych i najmłodszych na portalach społecznościowych typu Nasza Klasa lug Facebook. Poza tym to patologia.
~Tekst z blog 16-10-2014 20:59
Mój ojciec zwykł mawiać : kochajmy się jak bracia, lecz liczmy się jak Żydzi. Takie miał powiedzonko, którego używał w sytuacji, gdy należało się rozliczyć np. z sąsiadem, który wyświadczył nam przysługę. Gdy np. stracił czas pomagając nam w czymś, należało zaoferować jakiś "odrobek" lub zapłatę, należało się rozliczyć. Inaczej, byłoby to wyłudzenie, czyli złodziejstwo lub żebractwo. Jedno i drugie uwłaczało porządnemu człowiekowi. To jest dziś ważne pytanie. Czy ktoś kto żyje z socjalu, czyli na koszt innych, jest porządnym człowiekiem? Czy wyłudzaczem i łachmytą?
~ 16-10-2014 21:13
Kukiz von Falkenberg uzdrowi nasz Hirschberg!
~fan sekty po 16-10-2014 22:05
Ale się boją ścierwa pełowskie,A skoro takie durnoty pojawiają się niemal wszędzie, nawet po patriotycznej stronie, więc jakie inne mogą być sondaże, przy tak zidiociałym paranarodzie? Bronkom idzie do zwycięstwa i PO idzie do zwycięstwa, bo cytując Lisa "ludzie nie są głupi, tylko jeszcze głupsi niż wam się wydaje", se bedzieta zaj...a. do 67 lat tak was ta ku.wa tysk załatwił
~RysiekzKlanu 16-10-2014 22:45
Nie znam się na polityce, ale po liczbie komentarzy pod tą kandydaturą śmiem twierdzić, że to nazwisko jest "czarnym koniem" tych zawodów :)))
~RysiekzKlanu 16-10-2014 23:53
No i wszyscy nagle zamilkli :D
~Zdegustowany 17-10-2014 7:21
Bezpartyjni Samorządowcy i ich transferowany kandydat na prezydenta. Porażka aby kandydata na ten Urząd prezentowali nam ludzie z poza Jeleniej Góry. Panowie Raczyński i Roman na siłę produkują różnych kandydatów w województwie. Ja dziękuję za kandydata z namaszczeniem, wolę osobę bezpartyjną, ale która już swoimi działaniami pokazała, że robi coś dla dobra Miasta Jeleniej Góry. Ostatni dzień zgłaszania - proszę wreszcie dać mi osobę na którą zagłosuję !
~Tendencyjny 17-10-2014 7:29
To jeszcze nie zarejesrtowaliście Pawła?
~do lewaka 17-10-2014 7:31
co boisz się prawdziwych Polaków dobrze wiem jaka krew płynie w twoich żyłach
~............ 17-10-2014 9:20
Tytuł sugeruje,że to jedyny bezpartyjny kandydat...a może by tak wspomnieć o innych? Jestem ciekawa ilu takich wystartuje w wyborach i chciałabym poznać ich sylwetki!
~Nǒstradamus 17-10-2014 11:12
Dajcie spokój z tym Kukizem, on zna się na zarządzaniu jak świnia na gwiazdach. Chory facet z problemami alkoholowymi. A ten kandydat to pewnie z Klubiku AA jest wyjęty.
~dudek 17-10-2014 11:43
Trzymamy za Was kciuki
~dudek 17-10-2014 11:50
Trzymamy za Was kciuki
~Dorota s 17-10-2014 12:40
Nostradamus, nie wiem czym i jak się to leczy. Skontaktuj sie z najbliższym lekarzem lub farmaceuta.
~Ciekawe... 17-10-2014 12:52
A od kiedy to pan Kukiz się od PiSu odspawał, bo jakoś nie odnotowałam tego faktu??? A taki przyspawany był... Do żłoba nie dopuścili i się obraził???
~dj 17-10-2014 15:47
Kukiz powinien robić to co potrafi i dzięki czemu jest rozpoznawalny,czyli zajmować się muzyką,bo odkąd zaczął politykować to śmiech na sali,drugi Cejrowski.
~ 16-06-2015 13:06
nnnno
~amam 16-06-2015 13:06
no no itd.....

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group