Niedziela, 14 sierpnia
Imieniny: Maksymiliana, Alfreda
Czytających: 9626
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Paweł Kukiz: ktoś musi odetkać to szambo, żeby dzieci nie wyjechały za granicę

Czwartek, 16 października 2014, 12:44
Aktualizacja: Sobota, 18 października 2014, 22:50
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Paweł Kukiz: ktoś musi odetkać to szambo, żeby dzieci nie wyjechały za granicę
Fot. Przemo
Mocnym akcentem rozpoczął spotkanie z dziennikarzami znany muzyk Paweł Kukiz, który przybył do Jeleniej Góry, by promować ideę Jednomandatowych Okręgów Wyborczych wraz z reprezentantami komitetu Bezpartyjni Samorządowcy.

Ponieważ nikt nie chce, ktoś musi odetkać to szambo, żeby dzieci nie wyjechały za granicę - mówił o swoim zaangażowaniu w politykę Paweł Kukiz. Kiedy mnie wnuki i dzieci zapytają, co Ty robiłeś w tamtych czasach, że jest tak jak jest, będę mógł powiedzieć - zrobiłem wszystko co w mojej mocy - mówił muzyk.

Doświadczeni politycznie i społecznie działacze zjechali do stolicy Karkonoszy, by przedstawić swój program naprawy państwa, zaczynając od samorządów. Ogłoszono również kandydata na prezydenta Jeleniej Góry, którym został Wiesław Gierus - mgr Wydziału Prawa i Administracji na Uniwersytecie Wrocławskim, uzyskał też wykształcenie na studiach podyplomowych na Uniwersytecie Łódzkim (Wydział Prawa - Fundusze Europejskie) oraz w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu (Wycena Nieruchomości). Wiesław Gierus ma 49 lat, w latach 1990-1995 był współwłaścicielem Telewizji kablowej w Jeleniej Górze, Legnicy i Lubinie, następnie managerem generalnym w restauracjach Pizza Hut, floor managerem sieci hipermarketów Hypernova, rzecznikiem praw konsumenta w Starostwie Powiatowym w Lwówku Śląskim, a także kierownikiem infrastruktury i rozwoju w UG Wleń oraz prezesem zarządu Zakładu Utylizacji Odpadów Komunalnych Izery.

Kandydat "Bezpartyjnych Samorządowców" już w 2014 roku obiecuje zastopowanie podwyżek i opłat za wodę, ścieki, odpady czy biletów MZK. Zapowiada też, że jeśli zostanie wybrany na prezydenta nie powoła zastępców oraz zrezygnuje z "fotopułapki" na kierowców przy ul. Sobieskiego, proponując w zamian montaż zegarów przy sygnalizacji świetlnej. Wśród swoich postulatów Wiesław Gierus wymienia obniżkę podatku od nieruchomości dla osób prowadzących działalność gospodarczą, likwidację opłaty targowej, obniżkę czynszów w lokalach należących do miasta, likwidację podatku od nieruchomości od osób fizycznych, a także roczne "wakacje" od płacenia podatku od nieruchomości dla osób rozpoczynających działalność gospodarczą. Kandydat popierany przez Pawła Kukiza proponuje również zaprzestanie dalszego zadłużania miasta m.in. przez komercjalizację miejskich spółek. Widzi też potrzebę reformy administracji samorządowej poprzez restrukturyzację wydziałów urzędu miasta oraz decentralizację zadań i środków na rzecz rad dzielnic. Wiesław Gierus postuluje również zwiększenie puli na budżet obywatelski, rewitalizację budynków należących do gminy oraz przygotowanie uzbrojonych terenów pod budownictwo mieszkaniowe.

- Od kilku lat promujemy ideę bezpartyjności w samorządach. Widzimy bardzo dużo wad, gdy partie nadmiernie ingerują w samorządy. Jest z nami Paweł Kukiz, z którym jest nam bardzo po drodze jeśli chodzi o ideę jednomandatowych okręgów wyborczych. Uważamy, że ta idea ma szansę przebicia się i w pewnym stopniu oczyści tę stajnię Augiasza i da nowy impuls w rozwoju Polski - mówił prezydent Bolesławca Piotr Roman.

Nieudolni politycy, którzy nie potrafili naprawić państwa postanowili zejść w dół, czyli do samorządów (województw, powiatów, miast i wsi) i zepsuć kraj jeszcze niżej - stwierdził prezydent Lubina, który postuluje m.in. bezpłatną komunikację miejską - rozwiązanie, które zastosował z powodzeniem w swoim mieście. Od 1. września br. zaobserwowaliśmy ponad 30 proc. wzrost przejazdów komunikacją miejską, młodzież zaczęła wychodzić sprzed komputerów i spotykać się częściej w mieście, bo nie musi płacić za to, żeby pojechać na boisko, czy spotkać się ze znajomymi. Odkorkowały nam się ulice - twierdził Robert Raczyński.

Paweł Kukiz mówił o potrzebie wprowadzenia JOW-ów. - Odpartyjniając państwo od dołu uzyskamy siłę na terenie całego kraju, która umożliwi wprowadzenie ok. 15 proc. parlamentarzystów do Sejmu po to, by wymusić na partii, która wygra, aby zmieniła ordynację wyborczą, przynajmniej na model mieszany - mówił Paweł Kukiz, który przyznał, że po zaangażowaniu w politykę spadła mu liczba koncertów i jest atakowany w mediach. - Mam żonę i dzieci, będę mieć wnuki. Musimy przywrócić gospodarkę wolnorynkową, która istniała tylko za czasów tzw. "Ustawy Wilczka" - mówił muzyk. Możemy ją przywrócić jedynie odpartyjniając, odurzędniczając państwo. Za czasów komunistycznych było 150 tysięcy urzędników, teraz jest 840 tysięcy. Wiecie dlaczego? - pytał Kukiz. - Bo to jest żelazny elektorat partii politycznych, która daje im jeść - podkreślał.

Lista kandydatów "Bezpartyjnych Samorządowców" do rady Miasta:
Okręg nr 1:
1. Łukasz Paweł Steszuk
2. Waldemar Jan Nowogrodzki
3. Bartosz Patryk Wilk
4. Małgorzata Blicharska
5. Tomasz Adam Filipowicz
6. Małgorzata Antonina Woźniak
7. Agnieszka Anna Balsam

Okręg nr 2:
1. Norbert Paweł Lisowski
2. Marek Tadeusz Liber
3. Tomasz Maciej Bałuta
4. Beata Kwiatek
5. Jadwiga Wiesława Błaszczyk
6. Danuta Zofia Nowogrodzka
7. Katarzyna Anna Namysł

Okręg nr 3:
1. Michał Edward Błaszczyk
2. Dorota Elżbieta Niebudek
3. Łukasz Piotr Kamiński
4. Ryszard Kazimierz Lisiecki
5. Maria Dul

Okręg nr 4:
1. Stanisław Aleksander Woźniak
2. Marta Magdalena Salach
3. Ewa Maria Bartkowska
4. Mirosław Edward Dubiel
5. Anna Maria Soból
6. Ryszard Piotr Białogrecki.

Podczas konferencji prasowej zaprezentowano również listę do Sejmiku Województwa Dolnośląskiego (okręg 4):
1. Piotr Roman
2. Wiesław Gierus
3. Ludwik Stanisław Kaziów
4. Jolanta Elżbieta Syposz
5. Honorata Stachowicz
6. Irena Ewa Szeffs
7. Karolina Marta Semeniuk-Olchawa
8. Elżbieta Maria Kupczak
9. Jerzy Kazimierz Nalichowski
10. Jerzy Andrzej Zieliński.

Filmik Telewizji StrimeoTV

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (51) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group