Wtorek, 20 października
Imieniny: Ireny, Kleopatry
Czytających: 6996
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Patriotycznie w Jeleniogórskim Centrum Kultury

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 21 marca 2015, 10:47
Aktualizacja: Niedziela, 22 marca 2015, 8:10
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemo
Wczoraj (20.03) odbył się IX Galowy Koncert Dolnośląskiego Przeglądu Piosenek i Pieśni Patriotycznych, podczas którego uczniowie z byłego województwa jeleniogórskiego wykonywali utwory powstałe w okresie od początku istnienia Państwa Polskiego do II wojny światowej.

W konkursie biorą udział uczniowie w przedziale wiekowym od III klasy szkoły podstawowej do szkoły ponadgimnazjalnej i mogą występować jako soliści, bądź zespoły wokalne (liczące od 2 do 8 osób). Koncert w Jeleniogórskim Centrum Kultury był jednym z czterech przeglądów eliminacyjnych (pozostałe odbyły się we Wrocławiu, Świdnicy i w Legnicy), z czego do finałowego koncertu galowego wytypowanych zostanie po 5 zespołów/wykonawców.

Na scenie Jeleniogórskiego Centrum Kultury zaprezentowali się:
1. Nina Warzyńska - Szkoła Podstawowa nr 11 w Jeleniej Górze
2. Ewa Kobielska - Szkoła Podstawowa nr 11 w Jeleniej Górze
3. Zespół wokalny - Szkoła Podstawowa nr 2 w Jeleniej Górze
4. Aleksandra Kociemba - Szkoła Podstawowa w Żarskiej Wsi
5. Natalia Rozum - Zespół Szkół Ogólnokształcących nr1 w Jeleniej Górze
6. Elżbieta Surmacz - Publiczne Gimnazjum w Jeżowie Sudeckim
7. Martyna Florczyk - Zespół Szkół w Jeżowie Sudeckim
8. Natalia Lis - Piechowicki Ośrodek Kultury
9. Zespół wokalny - Zespół Szkół w Karpaczu
10. Piotr Marciniak - Zespół Szkół w Karpaczu
11. Dominika Kuręda - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Lubaniu
12. Tomasz Wieczorek - Szkoła Podstawowa nr 1 w Lubaniu
13. Zespół wokalny "Oktawa" - Szkoła Podstawowa nr 4 w Bolesławcu
14. Zespół wokalny - Gimnazjum Samorządowe nr 2 w Bolesławcu
15. Jakub Naglik - Pracownia Wokalno-Logopedyczna w Bolesławcu
16. Zespół wokalny - Gminny Ośrodek Kultury w Kruszynie
17. Zespół wokalny "Melizmat" - Gimnazjum w Nowogrodźcu
18. Kamila Nazim - Gimnazjum w Nowogrodźcu
19. Zespół wokalny "Akord" - Szkoła Podstawowa w Nowogrodźcu
20. Zespół wokalny "Polanki” - Szkoła Podstawowa w Nowogrodźcu.
Szansę na występ otrzymała również w ramach wyróżnienia Monika Mikołajczak z Gimnazjum Samorządowego nr 3 w Bolesławcu.

Największą popularnością wśród uczestników cieszył się utwór „Warszawo ma”, śpiewano również „Czerwone maki na Monte Casino”, „Piechotę”, czy „Białe róże”, jednak z największym aplauzem publiczności spotkał się uczeń szkoły podstawowej z Karpacza Piotr Marciniak, który w nietuzinkowy sposób wykonał utwór „Siekiera, motyka”.

- Z całego serca (wzruszonego) gratuluję wszystkim wykonawcom i dziękuję opiekunom – powiedziała na zakończenie Iwona Helak-Poczęta, wizytatorka Kuratorium Oświaty we Wrocławiu, które jest głównym organizatorem imprezy. Liczymy, że będziecie państwo brać udział w dalszych edycjach tego konkursu – dodała.

W najbliższych dniach na stronie internetowej Młodzieżowego Domu Kultury zostaną ogłoszeni wykonawcy, którzy wezmą udział w finałowym koncercie galowym. Odbędzie się on 29 kwietnia br. w Wojskowym Klubie 4 Regionalnej Bazy Logistycznej przy ul. Pretficza 24 we Wrocławiu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13) Dodaj komentarz

~ 21-03-2015 19:53
Wyniki już są. Byłam na koncercie, wysłuchałam wszystkich wykonawców i uważam, że werdykt jest bardzo sprawiedliwy. Wszyscy występujący wypadli bardzo godnie, lecz laureaci wyróżnili się na tle pozostałych. Życzę powodzenia we Wrocławiu. :)
~uczestnik 21-03-2015 21:33
We Wrocławiu wygrywają "sami swoi", więc na "sukces" bym nie liczył. Tak samo jak rozdają posadki według układów (afery z Papajowcami w ostatnim czasie są tu najlepszym przykładem), tak samo i konkursy są ustawione. Wygra pewnie jakaś miernota z Wrocławia, co ma wujka w jury. Smutne to i prawdziwe.
~ 22-03-2015 5:30
Cóż,może być i tak... Ale mam wrażenie, że tu jury było bardzo obiektywne, za co chwała im. A posłuchać występów to była naprawdę przyjemność - dwie godziny minęły bardzo szybko. Organizacja imprezy też bardzo sprawna, dlatego mimo że nasz udział zakończył się na tym etapie, za rok spróbujemy znowu :) Wziąć udział w tym koncercie to była po prostu przyjemność .
~jackie 22-03-2015 18:23
Niestety to prawda co pisze poprzednik. Sukcesy Dolnoślązaków zwykle kończą się na etapie finałów regionalnych, bo we Wrocławiu muszą wygrywać sami wrocławianie bądź też sami swoi. Potem można się chlubić, że Wrocław to takie zdolne miasto, a prawda jest po prostu taka, że tam układy, kolesiostwo, uznaniowość i ogólnie patologia kwitnie na niespotykaną nawet jak na polskie warunki skalę. Każdy kto widział od wewnątrz jak to wygląda potwierdzi ten pogląd.
~też wygraliśmy:) 22-03-2015 19:57
A my spróbujemy jednak wygrać:) Trzymajcie za nas kciuki! A ten Piotrek był rewelacyjny!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Pokazał,że wśród zadumy i cierpienia była też chwila na radość. Brawo mały! I powodzenia z zespołem we Wrocławiu. Liczę również na zespół z SP Bolesławca. Przygotowanie profesjonalne. Miałam ciarki na skórze jak śpiewali...
~ 22-03-2015 23:32
Nie zgadzam się że we Wrocławiu wygrywają tylko "swoi". Ostatnie miesiące pokazały, że i my potrafimy zachwycić jurorów w "wielkim świecie". Więcej wiary w siebie :) Życzę powodzenia. Piotrek był rzeczywiście świetny :)
~ 23-03-2015 1:40
Wrocław to na pewno nie "wielki świat". Mentalnie to jest wieś i takie same zachowanie. Wszędzie rządzą układziki i kumoterstwo. Taka duża wiocha. A to że czasem ktoś wygra z zewnątrz - wyjątek potwierdza regułę. Czasem trzeba rzucić ochłapy innym, żeby stworzyć pozory, że wszystko dzieje się uczciwie. Kto widział to od wewnątrz ten wie jak to wygląda.
~ 23-03-2015 6:14
Ale my, jeleniogórzanie, wygrywamy nie tylko we Wrocławiu. Fakt, łatwo nie jest, wszędzie rządzą układy,a le jak ktoś jest świetny, to "na układy niema rady" A nasze dzieci są świetne :)
~ 23-03-2015 13:32
Może inaczej: Wygrywamy poza Wrocławiem. Właśnie dlatego, że we Wrocławiu rządzą układy. A to że Jeleniogórzanie są dobrzy, świadczą własnie laury zdobywane w innych miastach. Nie należy sobie zawracać głowy prowincjonalnymi festynami we wsi Wrocław.
~ 23-03-2015 15:02
Może i tak :)
~jeleniogórzanin, 11-04-2015 19:54
Skąd u was te kompleksy związane z Wrocławiem?Wrocław to,Wrocław sro,dajcie spokój małe zawistne ludziki i znajdzice sobie nowych "wrogów" np. czechów albo warszawiaków.Nudny juz ten temat wrocławia i słoików,wykażcie się pomysłowością.
~ 16-04-2015 10:52
Karmią młodzież patriotyzmem ale młodzi nie są tacy głupi jak zobaczą co się w tym kraju wyrabia to wyjadą za granice.
~mamcia 28-04-2015 21:51
nie wyjadą. Na pewno nie Ci, co potrafią docenić polskość:)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group