Środa, 1 lutego
Imieniny: Ignacego, Seweryna
Czytających: 8027
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Patriotyczne dźwięki z lilijką

Niedziela, 15 listopada 2009, 8:58
Aktualizacja: 8:59
Autor: rylit
JELENIA GÓRA: Patriotyczne dźwięki z lilijką
Fot. rylit
Przez niemal całą sobotę trwał II Dolnośląski Festiwal Piosenki Harcerskiej i Patriotycznej, którego główną siedzibą zmagań konkursowych była „Sala Nowa” Jeleniogórskiego Centrum Kultury przy ulicy 1 Maja. Harcerze wzięli też udział w zajęciach towarzyszących.

W tegorocznym festiwalu organizowanym przez Jeleniogórski Hufiec ZHP przy współudziale Jeleniogórskiego Centrum Kultury wzięło udział 110 harcerzy z całego Dolnego Śląska. W Jeleniej Górze gościliśmy młodych ludzi z Dzierżoniowa, Lwówka, Śląskiego, Oławy, Piechowic, Świerzawy, Świdnicy, Trzebnicy, Wałbrzycha i Zgorzelca.

W minioną sobotę uczestnicy festiwalu wzięli udział nie tyko w konkursie piosenki, lecz także uczestniczyli w wielu warsztatach przygotowanych przez harcerzy z Jeleniej Góry. Odbyły się warsztaty lepienia z gliny, zajęcia plastyczne strzelanie z broni sportowej, warsztaty bębniarskie czy paintball.

Celem festiwalu było uczczenie obchodów 91. rocznicy uzyskania niepodległości z podkreśleniem 70. rocznicy powołania Szarych Szeregów. Uczestnicy konkursu prezentowali własne kompozycje lub korzystali ze znanych utworów patriotycznych. Instrumentem, który najczęściej towarzyszył w czasie przesłuchań, była oczywiście gitara, towarzyszka harcerskiego życia kulturalnego i obozowego.

Jury, w składzie: hm. Anna Kirkiewicz, hm. Dorota Dyszy, hm. Barbara Koza oceniło w ciągu kilku godzin przesłuchań siedmioro solistów i 10 zespołów. Wyłoniło zwycięzców w trzech kategoriach i przyznało także trzy wyróżnienia.

Wyniki oraz pełen tekst protokółu jury zostaną podane wkrótce na stronie jeleniogórskich harcerzy:
http://zhp.jgora.pl/news.php

Po południu odbył się koncert nagrodzonych i wyróżnionych harcerzy połączony z wręczaniem nagród. W czasie trwania festiwalu harcerze mogli też wybrać po przez głosowanie najlepszy film nakręcony przez harcerzy i najlepszą fotografię. Zwycięzcy otrzymali nagrody. Imprezę zakończył występ zespołu „Bez Jacka” gościa specjalnego festiwalu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group