Sobota, 25 czerwca
Imieniny: Doroty, Łucji
Czytających: 5955
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Pasowanie pierwszaków w „Dziesiątce”

Piątek, 27 października 2017, 6:48
Aktualizacja: Sobota, 28 października 2017, 6:15
Autor: WAC
Jelenia Góra: Pasowanie pierwszaków w „Dziesiątce”
Fot. WAC
Szkoła Podstawowa nr 10 im. Marii Skłodowskiej–Curie była kolejną jeleniogórską placówką w której odbyło się pasowanie pierwszoklasistów. Zaszczytu pasowania na ucznia dostąpiło w tej szkole 64 dzieci z trzech klas pierwszych.

W tym ważnym dla nich dniu towarzyszyło im liczne grono dumnych i przejętych rodziców, dziadków oraz rodzeństwa. Gośćmi imprezy byli też nauczyciele ze szkół partnerskich „Dziesiątki” z Łotwy i Włoch.

Uroczystego pasowania pierwszaków na pełnoprawnych uczniów SP nr 10 dokonali zastępca prezydenta Jeleniej Góry Jerzy Łużniak, przewodnicząca komisji oświaty Rady Miasta Anna Ragiel oraz dyrektor szkoły Alina Rasiewicz.

Wcześniej dzieci i ich rodzice złożyli uroczyste ślubowanie: dzieci że będą starać się być dobrymi uczniami i kolegami, a rodzice, że będą ich w ich drodze po wiedzę, z wyrozumiałością i cierpliwością wspierać. Dopełnieniem ceremonii były występy taneczne, recytatorskie oraz wokalne starszych kolegów pierwszoklasistów.

- Ceremonia pasowania na ucznia nawiązuje do pasowania na rycerzy – mówił będący gościem imprezy zastępca prezydenta Jeleniej Góry. - Dziś wy jesteście rycerzami Szkoły Podstawowej nr 10. Życzę wam aby te osiem lat, które spędzicie w murach „Dziesiątki” były dla was szczęśliwe, Abyście się tu dobrze czuli i zdobywali wiedzę, a po zakończeniu nauki trafili do dobrych szkół – powiedział zastępca prezydenta.

Bieżący rok szkolny jest dla SP nr 10 szczególny, gdyż świętuje ona 60 lat swojej działalności. Pasowanie było jednym z elementów tych obchodów. Szkoła ta jest drugą co do wielkości podstawówką w mieście. Uczęszcza do niej 640 dzieci. Wyróżnia się wysokim poziomem wiedzy jej uczniów, czego dowodem były najlepsze wyniki w mieście uzyskiwane wielokrotnie przez jej uczniów w sprawdzianie szóstoklasistów. Wkrótce baza szkoły ma wzbogacić się o nowy obiekt. „Dziesiątka” będzie drugą jeleniogórską szkołą podstawową, w kompleksie której zostanie wybudowany basen.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group