Sobota, 28 stycznia
Imieniny: Radomira, Tomasza
Czytających: 10071
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Pasowanie na uczniów i otrzęsiny w „Rzemiosłach”

Piątek, 4 października 2013, 7:23
Aktualizacja: Sobota, 5 października 2013, 8:27
Autor: Mea
Jelenia Góra: Pasowanie na uczniów i otrzęsiny w „Rzemiosłach”
Fot. Mea
Uroczystość zaprzysiężenia Zarządu Samorządu Uczniowskiego i pasowania na gimnazjalistę oraz otrzęsiny uczniów klas pierwszych szkoły ponadgimnazjalnej w Zespole Szkól Rzemiosł Artystycznych im. Stanisława Wyspiańskiego w Jeleniej Górze odbyły się wczoraj (03.10.) w Cieplicach.

Podczas uroczystości przyjęto do grona społeczności szkolnej ok. 50 uczniów trzech klas pierwszych gimnazjum oraz ok. 70. z trzech klas szkoły ponadgimnazjalnej.

- Gimnazjaliści integrowali się poprzez wspólną zabawę i prezentację humorystycznych scenek, ocenianych przez jury. Pierwsze miejsce zajęła klasa gimnazjalna I a za spektakl „Kopciuszek”, drugie miejsce zdobyła klasa I b za „Klasę na wesoło”, natomiast trzecie miejsce przypadło klasie I c za „Wiersze”.

Po części artystycznej zostali pasowani na uczniów naszej szkoły – powiedziała Dorota Zdanowska, pedagog szkolny gimnazjum.

- Lubię biologię, matematykę i fizykę. W drugiej klasie będą interesujące zajęcia dodatkowe, jak obróbka drewna, czy też fotografika. Z zajęć plastycznych najbardziej podoba mi się szkicowanie ołówkiem graffiti – mówił Kuba Paprota z klasy I a.

Zaprzysiężony został również nowy Samorząd Uczniowski. - Po raz pierwszy jestem w samorządzie i chciałabym wprowadzić dyżury na przerwach, by odciążyć nauczycieli. Planuję też zorganizować tematyczne dyskoteki szkolne na rożne okazje – mówiła Dagmara Jaryszek z klasy III c. - Szkoła podoba mi się, a najciekawsze są zajęcia z galanterii drewna – dodała.

W tym samym czasie otrzęsiny mieli uczniowie pierwszych klas ponadgimnazjalnych. – W tym roku utworzyliśmy trzy klasy połączonych dwóch zawodów o profilach: informatyka, technika technologii drewna, fototechnika, technika organizacji i reklamy oraz plastyka – mówił Bogdan Helik, dyrektor ZSRA.

- W szkole jest niepowtarzalny klimat, dlatego chciałam właśnie tu kontynuować naukę. Wybrałam klasę o profilu związanym z reklamą. Lubię rysunek i grafikę – powiedziała Justyna Staszewska z klasy I fr.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group