Piątek, 31 marca
Imieniny: Balbiny, Beniamina
Czytających: 8990
Zalogowanych: 21
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Pasowanie na ucznia w Siódemce z polonezem

Sobota, 5 października 2013, 7:52
Aktualizacja: Niedziela, 6 października 2013, 7:35
Autor: Mea
Jelenia Góra: Pasowanie na ucznia w Siódemce z polonezem
Fot. Mea
– Fajnie jest w szkole – podkreślali pierwszoklasiści, którzy wczoraj (04.10.) zostali pasowani na uczniów w jeleniogórskiej Szkole Podstawowej nr 7. Dzieci recytowały tańczyły, wiersze i śpiewały piosenki dla nauczycieli, rodziców i uczniów starszych klas.

Po powitaniu pierwszaków i licznie przybyłych gości m.in. wiceprezydent Jeleniej Góry Mirosławy Dzikiej oraz jeleniogórskich radnych, pierwszoklasiści pięknie ubrani zatańczyli poloneza. Starsi koledzy przywitali młodszych recytacjami.

- 38 uczniów w dwóch klasach pierwszych rozpoczęło naukę w naszej szkole. W klasie I a jest 20 uczniów, a w klasie I b 18. Oprócz udziału w występach artystycznych, uczniowie odpowiadali też na pytania z katechizmu polskiego dziecka – powiedziała Ewa Majda, wychowawczyni klasy I a.

Mimo tremy, uczniowie klas pierwszych dumnie złożyli przysięgę i zostali pasowani na uczniów przez dyrektora szkoły Elżbietę Rybak.

- W szkole jest fajnie, choć stresowałem się trochę przed pasowaniem. Powiedziałem zabawny wiersz o chłopcu, który bał się pasowania na ucznia i uciekł. Ale my dzisiaj nie chcieliśmy uciekać - mówił Oliwier z klasy I a. - Najbardziej lubię zajęcia sportowe i matematykę – dodał.

- Też podoba mi się w szkole, a najbardziej lubię kółko plastyczne, na którym malujemy farbami – podkreślała Oliwia z tej samej klasy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (16)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group