Piątek, 22 września
Imieniny: Maurycego, Tomasza
Czytających: 10387
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Pasja Ignacego Pilcha na czarno–białych zdjęciach

Piątek, 7 lipca 2017, 13:21
Aktualizacja: 14:08
Autor: Manu
Jelenia Góra: Pasja Ignacego Pilcha na czarno–białych zdjęciach
Fot. BM
W miniony czwartek (6.07) w Galerii Jeleniogórskiego Towarzystwa Fotograficznego otwarto wystawę fotograficzną “Czerń i biel jest bardziej kolorowa niż myślisz…” autorstwa Ignacego Pilcha z Düsseldorfu. Wystawę można zwiedzać do 6 sierpnia.

Najnowsza wystawa w Galerii JTF obejmuje zbiór fotografii wykonanych w ciągu ostatnich lat w różnych miejscach świata (w tym w Paryżu, Wenecji i Maroko) przez Ignacego “Igo” Pilcha. Są to czarno-białe ulotne kadry. - Fotografia czarno-biała - to mnie zawsze interesowało. Tak fotografuję od początku, to chyba kwestia gustu, kwestia smaku – zdradza autor wystawy.

Ignacy Pilch lubi kiedy kadry są nieoczywiste, kiedy zdjęcie go zaskakuje. Robienie zdjęć jest dla niego wielką pasją i z przyjemnością dzieli się nią z gośćmi. - Głównym tematem mojej fotografii jest tzw. fotografia podróżna. Jej celem są wszystkie moje “eskapady”, ostatnio odbyte i te, które mam zaplanowane (…). Jednak proszę nie dopatrywać się wzniosłych celów w mojej fotografii. Te obrazy to raczej zabawa niż prowokacja jakiejkolwiek natury –pisze w katalogu Ignacy Pilch.

Uchwycone obiektywem autora, architektura, krajobraz i zjawiska przyrody, przenikają postacie ludzi. Fotografie Ignacego Pilcha prezentowane w dużym formacie i w kolorystyce czarno-białej, zdradzają dużą wrażliwość, talent i kreatywność autora.

Ignacy Pilch pochodzi z Szamotuł. Pracował jako tłumacz języka francuskiego, zanim w roku 1983 wyemigrował do Niemiec. Tam połknął fotograficznego bakcyla, a robienie zdjęć stało się jego pasją. Jest samoukiem. Współpracował w Agentura Laenderpress. Fotografował m.in. we Włoszech i Francji, a także w Polsce, przede wszystkim w Tatrach i Poznaniu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group