Środa, 22 maja
Imieniny: Heleny, Julii
Czytających: 9370
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dolny Śląsk: Pasażer PKP ostatni w kolejce

Czwartek, 20 stycznia 2005, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 23 stycznia 2006, 12:03
Autor: Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
Zarząd PKP obiecuje, że większość propozycji pasażerów do planowanego na grudzień nowego rozkładu jazdy będzie w nim uwzględnione. Ładnie to brzmi ale jest raczej nierealne.

- Jeśli samorządy nie będą miały więcej pieniędzy na dotacje do przejazdów kolejowych niewiele się zmieni - zapowiada realnie Andrzej Piech z dolnośląskiego oddziału PKP Przewozy Regionalne, spółki podlegającej zarządowi kolei.

- Rozkład jazdy, który obowiązuje od grudnia jest zupełnie nieprzystosowany do potrzeb podróżnych. Między godziną 7. a 10. rano nie ma żadnego połączenia z Jelcza-Laskowic do Wrocławia – mówi Edyta Grudzińska, mieszkanka Jelcza dojeżdżająca codziennie do pracy we Wrocławiu. – Pracę zaczynam o 10.00, więc to dla mnie poważny problem. Brakuje też pociągu po godzinie 20.00 - dodaje.

Zmiany w rozkładzie jazdy zaskoczyły nie tylko ją. Zniknęły m.in. pociągi z Kłodzka do Stronia Śląskiego, z Legnicy do Rudnej Gwizdanów, z Sędzisława do Lubawki.
Wraz ze zmianami wprowadzonymi przed miesiącem , kolej ogłosiła akcję "Buduj z nami rozkład jazdy 2005-2008". Dzięki niej każdy komu nie podoba się obecny rozkład może zaproponować nowe pociągi, albo tylko zmienić godziny odjazdów obecnie kursujących. Zarząd PKP, który wymyślił akcję, zapowiedział, że wiele z zaproponowanych przez pasażerów zmian kolejarze uwzględnią w kolejnym rozkładzie jazdy. Zostanie on ogłoszony w grudniu tego roku i będzie obowiązywał przez trzy lata.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Z którym z autorów chcieliby Państwo spotkać się w Książnicy Karkonoskiej?

Oddanych
głosów
486
Puzyńska Katarzyna
35%
Twardoch Szczepan
31%
Żulczyk Jakub
34%
 
Głos ulicy
W ogóle nie mam telewizora
 
Miej świadomość
Kraina Wygasłych Wulkanów w Polsce
 
Rozmowy Jelonki
Szachy to królewska gra
 
Piłka nożna
To już dziś... Walka o fazę ogólnopolską!
 
Kultura
Schronisko w wersji All Inclusive
 
Aktualności
Trwają prace przy magistrali na Wolności
 
Aktualności
Oszukiwali na refundacjach za leki
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group