Czwartek, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 8447
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Pasaż Grodzki już nie będzie wirtualny

Środa, 8 lipca 2009, 17:16
Aktualizacja: 17:17
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Pasaż Grodzki już nie będzie wirtualny
Fot. TEJO
W nadchodzący poniedziałek symbolicznie zostanie wbity pierwszy szpadel na budowie pierwszego w mieście nowoczesnego centrum handlowego. Pierwsze zakupy – w grudniu 2010 roku.

– Przy każdej inwestycji stawiamy na jakość i zrobimy wszystko, by Pasaż Grodzki był na to najlepszym dowodem – mówił podczas dzisiejszej konferencji w ratuszu prezes firmy Rank Progress S. A, przedstawiciel inwestora.

O tym, że prace przy budowie obiektu mają ruszyć lada dzień, pisaliśmy już w minionym tygodniu przy okazji przekazania przez inwestora placu budowy wykonawcy, firmie Erbud. Dzisiaj jednak przy udziale przedstawicieli mediów, urzędu i zaproszonych gości padły oficjalne deklaracje i szczegóły inwestycji.

Całość rozpoczęła prezentacja multimedialna spółki, wraz z przypomnieniem wszystkich, kilkunastu wykonanych i planowanych inwestycji przez Rank Progress S.A. na terenie Dolnego Śląska, jak i w innych regionach Polski.
W tej prezentacji chcemy przypomnieć państwu historię Rank Progressu oraz pokazać fundament, który chcemy przenieść do Jeleniej Góry – mówił Jan Mroczka, prezes zarządu Rank Progress S.A.

Dariusz Wyborski, dyrektor PR firmy dodał, że prezentacja ma również rozwiać wszelkie wątpliwości mieszkańców czy Pasaż Grodzki w ogóle powstanie i odpowiedzieć na wielokrotnie zadawane pytanie, w jakiej kondycji finansowej jest obecnie inwestor.

Po prezentacji natomiast Barbara Dyś, pełnomocnik zarządu ds. rozwoju firmy Rank Progress S.A. i Dariusz Wyborski przeszli do szczegółów inwestycji w Jeleniej Górze. Potwierdzili przekazywane już wcześniej informacje, że pasaż będzie zajmował 10 tysięcy metrów kwadratowych z czego pięć tysięcy metrów zostanie przeznaczone na działalność handlowo – usługową, na której ulokowane zostaną 32 sklepy i punkty usługowe.

Budynek ma mieć 19 metrów wysokości, w sumie trzy kondygnacje. Ma mieć również przeszklony dach, pod którym (na ostatniej kondygnacji) będą się znajdowały restauracje i kawiarnie.

Działka przeznaczona pod tę inwestycję ma formę narożnika w kształcie litery L – mówiła Barbara Dyś. – Sama działka mierzy 29 arów a powierzchnia zabudowy to 2,5 tysiące metrów kwadratowych, na których trudno byłoby zbudować na takiej powierzchni 30 tysięcy m kw., które marzyły się jeleniogórzanom.

Poza tym ogranicza nas konieczność nawiązania do zabudowy zabytkowej Jeleniej Góry. Elewacje kamienic będą ściśle nawiązywały do tzw. parceli średniowiecznych.

Wartość całego projektu to około 45 mln złotych. Koszt samej budowy pochłonie 32 mln złotych, z czego 10 mln złotych zostanie wykorzystane już w tym roku. Co za te pieniądze zostanie zrobione?

Pierwsze łopaty wbijemy już w przyszłym tygodniu, a w tym roku wykonamy około 90 procent stanu surowego budynku – mówił Radosław Soboń, kierownik budowy z firmy Erbud. Ukończenie budynku planujemy na 14 października przyszłego roku.

Planuje się, że pasaż grodzki stworzy około 200 nowych miejsc pracy. Najsłabszą stroną tej inwestycji będzie natomiast parking, który pomieści tylko 70 aut. Jednak jak tłumaczyli przedstawiciele inwestora podłoże i warunki naturalne nie pozwoliły na realizację wcześniejszych planów wybudowania trzech podziemnych kondygnacji z przeznaczeniem na parking. Otwarcie galerii planowane jest na IV kwartał 2010 roku, jeszcze przed świętami.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (18)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group