Piątek, 1 marca
Imieniny: Antoniego, Dawida, Radosława
Czytających: 9456
Zalogowanych: 23
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Partnerski rajd rowerowy

Sobota, 1 czerwca 2019, 8:02
Aktualizacja: Poniedziałek, 3 czerwca 2019, 11:42
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Partnerski rajd rowerowy
Fot. Przemek Kaczałko
Wczoraj (31.05) do Jeleniej Góry zawitali uczestnicy XIX Międzynarodowego Rajdu Kolarskiego Powiatów i Miast Partnerskich „Razem w Unii Europejskiej”, organizowanego przez Powiatowe Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych. W imprezie biorą udział miłośnicy imprez rowerowych z Bautzen, Jablonca nad Nysą i Jeleniej Góry.

Już w czwartek do Jeleniej Góry przybyła ekipa z niemieckiego Bautzen - w sumie 23 osoby. W piątek wraz z kolegami i koleżankami z Jeleniej Góry wyruszyli do Czech, gdzie dołączy ekipa z Jablonca nad Nysą. Wówczas zwartą grupą około 60 osób rajd wyruszy do Bautzen, a do Jeleniej Góry wrócą w niedzielę - wówczas będą odpoczywać w Mysłakowicach. Zanim grupa polsko-niemiecka udała się po przyjaciół z Czech, na Placu Ratuszowym spotkali się z przedstawicielami władz miasta, od których otrzymali pamiątkowe puchary i upominki.

Rajd zainaugurował nasz kolega Gerard z Niemiec i jesteśmy razem z nim. Przez te lata nawiązaliśmy wiele przyjaźni, każdy jedzie w miarę swoich możliwości - to nie jest wyścig, ale 350 km trzeba pokonać w 3 dni - powiedziała Barbara Patlewicz, sekretarz Powiatowego Zrzeszenia LZS.

Podczas tego typu imprez rodzą się nie tylko przyjaźnie, ale nawet miłość. Jedna z uczestniczek, pochodząca z Bogatyni właśnie na rajdzie poznała wybranka swojego serca i obecnie są już małżeństwem.

Pochodzę z Bogatyni, obecnie mieszkam w Jabloncu. To właśnie dzięki rajdowi poznaliśmy się, pokochaliśmy. Na nasz ślub zaprosiliśmy wszystkie trzy grupy - z Niemiec, Polski i Czech, a żeby wszystkim było po drodze, to ślub odbył się w kościele Świętego Krzyża we Frydlancie. Wszyscy przyjechali na rowerze - wspomina Anna Hanušová. - Uczestnicy rajdu przynajmniej raz w roku spotykają się, ja już jeżdżę 12 lat i oprócz tego, że zawieramy przyjaźnie, zakochałam się, to widzimy też jak zmienia się infrastruktura przez te lata. Po polskiej stronie bardzo dużo zrobiono, jest dużo imprez rowerowych - dodała A. Hanušová.

Twoja reakcja na artykuł?

13
81%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
6%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
6%
Złości
1
6%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Na kogo oddasz głos w wyborach samorządowych 7 kwietnia do rady miasta/gminy/powiatu/sejmiku?

Oddanych
głosów
2299
Bezpartyjnych Samorządowców (partia)
8%
Konfederacje
11%
Lewice
8%
PiS
25%
PO
34%
Trzecią drogę
8%
Innych
8%
 
Głos ulicy
Wielka dziura – wjechałem w nią 2 razy
 
Miej świadomość
CPK: Kluczowa inwestycja Polski zagrożona?
 
Rozmowy Jelonki
Pierwsze zdjęcie zrobiłem poczciwą Smieną
 
Aktualności
Złożyli wieńce pod krzyżem
 
112
Kobieta rodzi – policja pilotuje do szpitala
 
Aktualności
Na razie szaro, może będzie kolorowo
 
112
Wypiła pół whisky i wsiadła za kółko
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group