Niedziela, 29 maja
Imieniny: Magdaleny, Urszuli
Czytających: 2955
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Partnerski rajd rowerowy

Sobota, 1 czerwca 2019, 8:02
Aktualizacja: Poniedziałek, 3 czerwca 2019, 11:42
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Partnerski rajd rowerowy
Fot. Przemek Kaczałko
Wczoraj (31.05) do Jeleniej Góry zawitali uczestnicy XIX Międzynarodowego Rajdu Kolarskiego Powiatów i Miast Partnerskich „Razem w Unii Europejskiej”, organizowanego przez Powiatowe Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych. W imprezie biorą udział miłośnicy imprez rowerowych z Bautzen, Jablonca nad Nysą i Jeleniej Góry.

Już w czwartek do Jeleniej Góry przybyła ekipa z niemieckiego Bautzen - w sumie 23 osoby. W piątek wraz z kolegami i koleżankami z Jeleniej Góry wyruszyli do Czech, gdzie dołączy ekipa z Jablonca nad Nysą. Wówczas zwartą grupą około 60 osób rajd wyruszy do Bautzen, a do Jeleniej Góry wrócą w niedzielę - wówczas będą odpoczywać w Mysłakowicach. Zanim grupa polsko-niemiecka udała się po przyjaciół z Czech, na Placu Ratuszowym spotkali się z przedstawicielami władz miasta, od których otrzymali pamiątkowe puchary i upominki.

Rajd zainaugurował nasz kolega Gerard z Niemiec i jesteśmy razem z nim. Przez te lata nawiązaliśmy wiele przyjaźni, każdy jedzie w miarę swoich możliwości - to nie jest wyścig, ale 350 km trzeba pokonać w 3 dni - powiedziała Barbara Patlewicz, sekretarz Powiatowego Zrzeszenia LZS.

Podczas tego typu imprez rodzą się nie tylko przyjaźnie, ale nawet miłość. Jedna z uczestniczek, pochodząca z Bogatyni właśnie na rajdzie poznała wybranka swojego serca i obecnie są już małżeństwem.

Pochodzę z Bogatyni, obecnie mieszkam w Jabloncu. To właśnie dzięki rajdowi poznaliśmy się, pokochaliśmy. Na nasz ślub zaprosiliśmy wszystkie trzy grupy - z Niemiec, Polski i Czech, a żeby wszystkim było po drodze, to ślub odbył się w kościele Świętego Krzyża we Frydlancie. Wszyscy przyjechali na rowerze - wspomina Anna Hanušová. - Uczestnicy rajdu przynajmniej raz w roku spotykają się, ja już jeżdżę 12 lat i oprócz tego, że zawieramy przyjaźnie, zakochałam się, to widzimy też jak zmienia się infrastruktura przez te lata. Po polskiej stronie bardzo dużo zrobiono, jest dużo imprez rowerowych - dodała A. Hanušová.

Twoja reakcja na artykuł?

13
81%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
6%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
6%
Złości
1
6%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (12) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group