Piątek, 9 czerwca
Imieniny: Dominika, Felicjana
Czytających: 9829
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Polska: Parlamentarzystka pomoże betankom?

Piątek, 6 lipca 2007, 0:00
Aktualizacja: Piątek, 6 lipca 2007, 12:46
Autor: anzol
Polska: Parlamentarzystka pomoże betankom?
Fot. Archiwum
Jedna z zakonnic jest siostrą stryjeczną posłanki Beaty Sawickiej.

Posłanka ziemi jeleniogórsko-legnickiej Beata Sawicka poprosi ministra spraw wewnętrzych i administracji o wysłanie zawodowych negocjatorów do zbuntowanych betanek, które zamknęły się w klasztorze w Kazimierzu nad Wisłą. Poinformował o tym „Dziennik” w piątkowym wydaniu.

Betanki odmawiają kontaktu z kimkolwiek. Pozostają w konflikcie z Kościołem. Nie zgodziły się na zmianę przełożonej, która – zdaniem sióstr – miała mieć „prywatne” objawienia. Na siostry, które zamknęły się w klasztorze, ekskomunikę nałożył Watykan.

Szansę na rozwiązanie sytuacji może stworzyć posłanka Sawicka, bowiem okazało się, że siostra Agata z zakonu, jest córką brata ojca pani poseł.
B. Sawicka zdecydowała się wystąpić w tej sprawie publicznie, bo sądzi, że temat tak drażliwy społecznie jest przez polityków lekceważony. W dodatku – sama poprzez więzy rodzinne jest bezpośrednio zaangażowana w dramat sióstr.

Posłanka chciała sama zostać negocjatorką ze zbuntowanymi zakonnicami, ale zdecydowała, że o wysłanie profesjonalnego negocjatora poprosi Janusza Kaczmarka, szefa Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

To nie jedyny jeleniogórski wątek w całej sprawie. Jeden z duchownych, który rzekomo miał się dopuścić molestowania betanek, przez jakiś czas służył jako wikary w jednej z parafii we Lwówku Śląskim.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (21)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Plac Ratuszowy czy Piastowski, który bardziej zachęca do spacerów?

Oddanych
głosów
122
Plac Ratuszowy
11%
Plac Piastowski
56%
Wolę miejskie parki
34%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group