Piątek, 20 maja
Imieniny: Aleksandra, Bazylego
Czytających: 2968
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Parkowe porządki

Piątek, 9 grudnia 2005, 0:00
Aktualizacja: Wtorek, 7 marca 2006, 10:23
Autor: TEJO
Pogoda na razie spacerom nie sprzyja, ale kiedy aura się poprawi, mieszkańcy miasta będą mogli chodzić do posprzątanych parków. Część zaniedbanych terenów została właśnie oczyszczona. Zadbało o to Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej oraz Powiatowy Urząd Pracy.

Wspólnie z PUP zatrudniliśmy ludzi bezrobotnych, którzy posprzątali część parku przy ulicy Nowowiejskiej. Pomogły przy tym programy Unii Europejskiej - mówi Michał Kasztelan, prezes MPGK. Z kolei pracownicy przedsiębiorstwa kończyli w piątek czyszczenie stawu, który znajduje się na Wzgórzu Kościuszki blisko ulicy Mickiewicza, przy Zieleni Miejskiej.
- Akwen od lat nie był sprzątany. Było tam tyle mułu, że kiedy nasza koparka po raz pierwszy zabrała się za jego usuwanie, ugrzęzła - usłyszeliśmy od prezesa. Prace trzeba było na jakiś czas przerwać.

Dno stawu zostało dokładnie wyczyszczone, wywieziono też zalegające tam gałęzie i konary. Ale to tylko pierwszy etap prac w tym miejscu. W MPGK planują posprzątanie alejek przy stawie i naprawienie zniszczonych przez wandali ławek. Najpewniej wiosną do akwenu zostanie napuszczona woda. Być może staw zostanie zarybiony.

Na porządki czekają też inne miejsca w tym najpopularniejszym parku w centrum Jeleniej Góry. MPGK, które jest jego gospodarzem, nie ma jednak pieniędzy na naprawę systemu oświetleniowego. Został on zdewastowany kilka lat temu i do dziś nie działa.

Na oczyszczenie i lepszą promocję czeka też unikatowy profil Karkonoszy, zabytkowa rzeźba przedstawiająca sylwetę najwyższego pasma Sudetów Zachodnich. Mało kto wie, że przedstawia ona także geologiczną budowę naszych gór. W parku jest też kilka wiekowych buków, jednych z najstarszych drzew w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group