• Czwartek, 18 kwietnia 2019
  • Godz. 15:11
  • Imieniny: Alicji, Apoloniusza, Bogusławy
  • Czytających: 5950
  • Zalogowanych: 24
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Parkowe porządki

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 9 grudnia 2005, 0:00
Aktualizacja: Wtorek, 7 marca 2006, 10:23
Autor: TEJO
Pogoda na razie spacerom nie sprzyja, ale kiedy aura się poprawi, mieszkańcy miasta będą mogli chodzić do posprzątanych parków. Część zaniedbanych terenów została właśnie oczyszczona. Zadbało o to Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej oraz Powiatowy Urząd Pracy.

Wspólnie z PUP zatrudniliśmy ludzi bezrobotnych, którzy posprzątali część parku przy ulicy Nowowiejskiej. Pomogły przy tym programy Unii Europejskiej - mówi Michał Kasztelan, prezes MPGK. Z kolei pracownicy przedsiębiorstwa kończyli w piątek czyszczenie stawu, który znajduje się na Wzgórzu Kościuszki blisko ulicy Mickiewicza, przy Zieleni Miejskiej.
- Akwen od lat nie był sprzątany. Było tam tyle mułu, że kiedy nasza koparka po raz pierwszy zabrała się za jego usuwanie, ugrzęzła - usłyszeliśmy od prezesa. Prace trzeba było na jakiś czas przerwać.

Dno stawu zostało dokładnie wyczyszczone, wywieziono też zalegające tam gałęzie i konary. Ale to tylko pierwszy etap prac w tym miejscu. W MPGK planują posprzątanie alejek przy stawie i naprawienie zniszczonych przez wandali ławek. Najpewniej wiosną do akwenu zostanie napuszczona woda. Być może staw zostanie zarybiony.

Na porządki czekają też inne miejsca w tym najpopularniejszym parku w centrum Jeleniej Góry. MPGK, które jest jego gospodarzem, nie ma jednak pieniędzy na naprawę systemu oświetleniowego. Został on zdewastowany kilka lat temu i do dziś nie działa.

Na oczyszczenie i lepszą promocję czeka też unikatowy profil Karkonoszy, zabytkowa rzeźba przedstawiająca sylwetę najwyższego pasma Sudetów Zachodnich. Mało kto wie, że przedstawia ona także geologiczną budowę naszych gór. W parku jest też kilka wiekowych buków, jednych z najstarszych drzew w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~misiekjga 9-12-2005 21:14
Wzgórze Kościuszki nie przylega do ulicy Nowowiejskiej.
~TEJO 10-12-2005 10:09
>Wzgórze Kościuszki nie przylega do ulicy >Nowowiejskiej. Dziękuję za uwagę, poprawiłem
~Daniel 10-12-2005 10:41
>Wzgórze Kościuszki nie przylega do ulicy >Nowowiejskiej. Ale w artykule nie jest napisane, że przylega. Może warto uważnie przeczytać i dopiero komentować ??
~kwiatek 11-12-2005 15:49
Daniel nie wymoądrzaj sie. Ja nawet nie wiem gdzie to jest.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Sezonowa zmiana opon powinna być obowiązkowa?

Oddanych
głosów
1268
Tak
71%
Nie
24%
Nie wiem
5%
Głos ulicy
500+ na każde dziecko?  
TV Dami
Serwis Informacyjny TV Dami Jelenia Góra z dnia 17.04.2019 r.  
Miej świadomość
Mamy zdjęcie czarnej dziury  
Dialogi Jelonki
Krew (zawsze) potrzebna od zaraz
Aktualności
Konferencja rynku pracy subregionu jeleniogórskiego  
Edukacja
Podpisali porozumienie, będą współpracować...  
Copyright © 2002-2019 Highlander's Group