Wtorek, 28 czerwca
Imieniny: Ireneusza, Leona
Czytających: 5545
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Parkomaty zastępują parkingowych

Piątek, 15 lutego 2008, 9:12
Aktualizacja: 9:13
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Parkomaty zastępują parkingowych
Fot. Archiwum
Jak znacznie więcej zarobić na parkingach w mieście? Zainstalować maszyny, które zastępują ludzi i są znacznie bardziej „dochodowe” niż panowie odliczający czas postoju pojazdów.

Parkomaty pojawiły się w Szklarskiej Porębie, o czym pisze piątkowa Polska Gazeta Wrocławska. – Po 15 latach władze wypowiedziały umowę dzierżawy parkingów pod wyciągiem na Szrenicę. Pojawiły się tam automaty – informuje dziennik.

Po rozum do głowy poszedł burmistrz miasta Arkadiusz Wichniak, który stwierdził, że wcześniejsze umowy dzierżawy są dla miasta niekorzystne i zerwał je. Nie pomogły sądowe odwołania zainteresowanej strony, która liczy jeszcze na sukces w rozprawie apelacyjnej.

Samorządowcy zacierają ręce, bo do miejskiej kasy wpływa w ciągu miesiąca tyle pieniędzy, ile wcześniej przez rok. Przez ponad 50 dni Szklarska Poręba zarobiła 70 tysięcy złotych, a po odliczeniu kosztów eksploatacji została w kasie niemal połowa tej sumy.

W Szklarskiej Porębie automat na pewno wyeliminuje przykre incydenty z udziałem parkingowych, jak choćby ten sprzed kilku miesięcy, kiedy pijany pracownik parkingu chciał się zemścić na turyście i porysował mu gwoździem karoserię samochodu. Powód? Poszkodowany nie chciał zapłacić sumy podyktowanej przez parkingowego.

Póki co nie ma szans, aby parkomaty pojawiły się na jeleniogórskich ulicach. A nie jest to złe rozwiązanie. Starsi kierowcy pamiętają, że maszyny już w stolicy Karkonoszy działały i to w czasach Polski Ludowej! Były ustawione w al. 15 Grudnia (dziś Bankowa) i „inkasowały” monety dwu i pięciozłotowe. Dlaczego zniknęły? Nie wiadomo.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group