Wtorek, 22 września
Imieniny: Maurycego, Tomasza
Czytających: 2012
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Parkomaty zastępują parkingowych

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Piątek, 15 lutego 2008, 9:12
Aktualizacja: 9:13
Autor: TEJO
Fot. Archiwum
Jak znacznie więcej zarobić na parkingach w mieście? Zainstalować maszyny, które zastępują ludzi i są znacznie bardziej „dochodowe” niż panowie odliczający czas postoju pojazdów.

Parkomaty pojawiły się w Szklarskiej Porębie, o czym pisze piątkowa Polska Gazeta Wrocławska. – Po 15 latach władze wypowiedziały umowę dzierżawy parkingów pod wyciągiem na Szrenicę. Pojawiły się tam automaty – informuje dziennik.

Po rozum do głowy poszedł burmistrz miasta Arkadiusz Wichniak, który stwierdził, że wcześniejsze umowy dzierżawy są dla miasta niekorzystne i zerwał je. Nie pomogły sądowe odwołania zainteresowanej strony, która liczy jeszcze na sukces w rozprawie apelacyjnej.

Samorządowcy zacierają ręce, bo do miejskiej kasy wpływa w ciągu miesiąca tyle pieniędzy, ile wcześniej przez rok. Przez ponad 50 dni Szklarska Poręba zarobiła 70 tysięcy złotych, a po odliczeniu kosztów eksploatacji została w kasie niemal połowa tej sumy.

W Szklarskiej Porębie automat na pewno wyeliminuje przykre incydenty z udziałem parkingowych, jak choćby ten sprzed kilku miesięcy, kiedy pijany pracownik parkingu chciał się zemścić na turyście i porysował mu gwoździem karoserię samochodu. Powód? Poszkodowany nie chciał zapłacić sumy podyktowanej przez parkingowego.

Póki co nie ma szans, aby parkomaty pojawiły się na jeleniogórskich ulicach. A nie jest to złe rozwiązanie. Starsi kierowcy pamiętają, że maszyny już w stolicy Karkonoszy działały i to w czasach Polski Ludowej! Były ustawione w al. 15 Grudnia (dziś Bankowa) i „inkasowały” monety dwu i pięciozłotowe. Dlaczego zniknęły? Nie wiadomo.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11) Dodaj komentarz

~tom 15-02-2008 9:37
Kiedy ja płacę za parking zawsze daje parkingowemu pieniądze zaznaczając przy tym żeby nie wypisywał kwitka. Wiem ile Ci ludzie zarabiają wole dać złotówkę czy dwie dla tego człowieka niż zasilać kasę prywatnej firmy czy budżetu miasta. A przez parkomaty nie dość, że znikną miejsca pracy to jeszcze nie będzie miał kto pomagać kobietom podczas parkowania.
zloty666 15-02-2008 9:40
Byłby to dobry pomysł, gdyby władze Jeleniej Góry wprowadziły parkometry - wzorem Choćby Wrocławia. Brak panów z odorem ciągłego spożywania wina siarkowego, to jak widać na razie wizja przyszłości. Mam nadzieję, że niezbyt odległej.
~kmam 15-02-2008 9:56
I Tobie, i Tobie ~tom nie będzie kto miał pomagać w parkowaniu. Każdy, kto parkuje winien płacić - z czego utrzyma się nasza biedna kasa miejska, z czego będziemy płacić diety dla (bez)radnych? Przecież w zamian masz pilnowany samochód, nikt kto nie zapłaci (niekoniecznie właściciel) - nie odjedzie.
~ 15-02-2008 11:15
Najwyższy czas wprowaddzić parkomaty -dzisiaj jest to średniowiecze no i panowie w brudnych kurtkach od kt.orych czuć alkochol A pieniądze są napychane firmie która zatrudnia w/w parkingowych. Czy nasze miasto dalej ma być zadu....!
~Koszerny 15-02-2008 11:55
Z tego co pamietam automaty kiedy byly rowniz na Pocztowej, a zniknely bo czesto sie psuly (kiepskie mechanizmy) i byly niszczone. A jak takie automaty wytrzymuja bardzo niskie temperatury? Bo we Wroclawiu czasem nie mozna kupic biletu na tramwaj...
~123 15-02-2008 13:32
@~tom - nie pomagasz tym ludziom więcej niz tyle żen nie muszą kwitka wypisywać. Oni nie rozliczają się z tych kwitków, mają CODZIENNIE przynieść właścicielowi firmy określoną sumę (od 200 do 700 zł) i to wszystko, właściciela firmy nie obchodzi ile oni kwitków wystawili. Dziwi mnie że miasto nie może samo zatrudnić tych ludzi ... zawsze jakiś cwaniak z ratusza swojego kolesia dobrze ustawi na jakimś pośrednictwie. Obrębalski nie jest tutaj jakimś wyjątkiem, tez chłop kręci jak może bo wiecznie przy korycie nie będzie. W Sobieszoiwe nie moze już liczyc nawet na pół głosu.
~11111 15-02-2008 21:20
He!A dzisiaj widziałem jak demontowali taki parkometr w Szklarskiej czyzby sie popsuł??
~misio 16-02-2008 8:11
Parkometry zniknęły z powodu inflacji!!! Po prostu bardzo szybko przestaliśmy używać monet bo weszły bardzo duże nominały banknotów i trzeba było z tego zrezygnować. I było to już więcej niż 15 lat temu - nawet 20!
~jelgór 16-02-2008 17:18
skoro właściciel bierze czynsz dzienny ryczałtem od parkingowego, po co miasto uchwala stawki i każe stosować kwitki? niech sobie parkingowi zrobią konkurencję pod nazwą" na mojej ulicy parkujesz najtaniej"- i zobaczymy co będzie
~Kierowca 22-04-2008 12:40
Maszynki do wyłudzania pieniedzy stanęły też w Łodzi. Jest ok tylko że troszkę za daleko od siebie stoją i np śpiesząc się gdzieś musimy ganiać za maszynkami. Wolę maszynkę niż stacza bo stacze oszukiwali i to dość często. Kiedyś podjechałem do bankomatu czas postoju ok.5min -koszt 0,50gr, a stacz policzył 4zł, gdy poprosiłem o kwit, to gość spalił cegłe i powiedział, zebym sobie odjechał bez opłaty. A maszynka bierze: 0,50 za 0,5h, 2,- za 1h i 2,- za kazdą następną..(zgrozo!)
~fanatyk 2-03-2009 9:44
najwyższy czas pogonić firme z SIMETU -która nabija sobie kabze , jakie ona ma układy w mieście-dalej rządzi komuna

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group