Niedziela, 27 listopada
Imieniny: Waleriana, Maksymiliana
Czytających: 6582
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Parkingowe korki przy "Żeromie"

Środa, 18 kwietnia 2007, 0:00
Aktualizacja: Środa, 18 kwietnia 2007, 12:34
Autor: TEJO
Jelenia Góra: Parkingowe korki przy "Żeromie"
Fot. Archiwum Czytelnika
Stojące samochody utrudniają ruch w rejonie Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 im. Żeromskiego.

Rejon ulic Kochanowskiego, Uroczej i placu Energetyka to jeden wielki parking na poboczach jezdni. Stoi tam tyle samochodów, że nie da się przejść. Kłopot z przejazdem mają pobliscy mieszkańcy.

– To parkingowa samowolka – zaalarmował nas Czytelnik. Kierowcy wciskają swoje auta, gdzie się da. W części to pojazdy należące do nauczycieli i starszych uczniów ZSO nr 1 im. Żeromskiego.
Podjazd do szkoły jest niemal całkowicie zakorkowany rano, kiedy rodzice odwożą do szkoły gimnazjalistów. Później nie jest lepiej. Samochody stoją niemal na każdym skrawku chodnika. Niektóre zagrażają bezpieczeństwu.

– Spróbujcie wyjechać z ulicy Uroczej w Kochanowskiego. Widoczność często zasłaniają stojące tam samochody – skarżą się mieszkańcy. Wprawdzie przy samej szkole postawiono barierki, które uniemożliwiają samochodom zajeżdżanie całego chodnika, ale nie do końca rozwiązuje to problem. – Bywa, że ktoś zastawi przejście dla pieszych i już jest kłopot – słyszymy.

Problemu nie widzi straż miejska, bo nie ma tam zakazu parkowania. – Ale powinna interweniować, przynajmniej napominać tych, którzy w sposób bezmyślny zostawiają samochody – twierdzi nasz Czytelnik.
Parkingowe korki tylko częściowo „rozładowuje” szkolny parking na dziedzińcu popularnego „Żeroma”. Ale i tam bywa bardzo tłoczno, że nie dla wszystkich starczy miejsca.

Do ZSO nr 1 chodzą tysiące uczniów, nie tylko do gimnazjum, ale i liceum zarówno dziennego, jak wieczorowego oraz zaocznego dla dorosłych. Do tego liczna kadra nauczycielska. Nie liczono, kto do szkoły lub pracy podjeżdża samochodem. Z obserwacji zainteresowanych wynika, że większość tych, którzy zostawiają tam auta, kieruje się właśnie do szkoły.

I tak zapewne będzie, ponieważ w okolicy nie planuje się budowy żadnego parkingu. Ten istniejący w pobliżu przy ulicy Kraszewskiego jest płatny i mało kto z niego korzysta.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (24)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group