Wtorek, 27 października
Imieniny: Iwony, Sabiny
Czytających: 4948
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Park Zdrojowy jak ściernisko

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Piątek, 4 czerwca 2010, 15:31
Aktualizacja: Sobota, 5 czerwca 2010, 8:04
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Fatalne wrażenie przed zapowiedzianą rewitalizacją sprawia reprezentacyjne miejsce Uzdrowiska Cieplice. Roboty, które mają zakończyć się w trzecim kwartale przyszłego roku, jeszcze się nie rozpoczęły. Tymczasem zapuszczone zieleńce straszą gości i ciepliczan.

Pierwsze prace związane z zapowiedzianą rewitalizacją i rewaloryzacją Parku Zdrojowego zapowiedziano na maj. Tymczasem na miejscu niewiele jest symptomów zmian. Wczesną wiosną wykopano jedynie wszystkie rośliny ozdobne, które i tak – podczas zapowiadanych robót rewitalizacyjnych – uległyby zniszczeniu. Byliny i krzewy zostały nasadzone w Jeleniej Górze.

W parku, póki co, nie dzieje się nic. Rabaty ze śladami po usuniętych roślinach straszą kuracjuszy, dla których właśnie teraz zaczyna się pełnia sezonu. Parkowe polany porosły już wybujałą trawą i chwastami. Pylenie tych roślin z pewnością nie uatrakcyjni pobytu gościom alergikom.

Najgorszy w tym wszystkim jest brak informacji o planowanych pracach. Goście dziwią się, że Park Zdrojowy wygląda, jakby przeszedł przez niego pułk złodziei roślin ozdobnych. Nie wiedzą, że to pierwszy krok do planowanych prac przy przebudowie rabat i ścieżek. Miejscowi są zdania, że przygotowania do rewaloryzacji nie powinny być aż tak radykalne.

– Co roku o tej porze były tu śliczne klomby i mnóstwo pachnących kolorowych roślin. Dziś mamy chaszcze, choć jeszcze nie widać nikogo, kto zajmowałby się pracami rewitalizacyjnymi – powiedziała nam pani Iwona, pobliska mieszkanka.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami Park Zdrojowy będzie rewitalizowany etapami tak, aby nie zamykać całego obszaru od razu, ale stopniowo odbudowywać i oddawać do użytku jego części. Koniec rewaloryzacji, za którą wrocławska firma ANTI S.A dostanie 11 mln 536 tys. zł, zapowiedziano na trzeci kwartał przyszłego roku. Park będzie ogrodzony, zamykany na noc i objęty szeregiem ograniczeń, w tym, zakazem ruchu rowerów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (23) Dodaj komentarz

~2010 4-06-2010 17:04
" "Park będzie ogrodzony, zamykany na noc." Najlepiej to zrobić od zaraz. Parkan na jedna brama 3m. Tablica "REMONT" Zobaczymy co powiedzą mieszkańcy, niech się przyzwyczajaja za wczasu.
~ot idiot wymyślił ze nie bedzie 4-06-2010 18:15
można rowerami jezdzić.szok
~s. 4-06-2010 18:22
"Kiliński" dwa.
tracęgruntpodstopami 4-06-2010 19:41
"Park będzie ogrodzony, zamykany na noc i objęty szeregiem ograniczeń, w tym, zakazem ruchu rowerów. " grabią sobie, oj grabią... do czasu...
tracęgruntpodstopami 4-06-2010 19:42
http://www.youtube.com/watch?v=OXb2ENif4u0 Taki remont będziecie mieli, że aż w pięty pójdzie :D
~"Makumba" 4-06-2010 20:06
..he he he he Straż Miejska będzie zamykać bramy jak to się ma do absurdalnego pomysłu z zamknięciem Parku Garnizonowego... Ten lub zespól kolektywu co to wymyślił to " Pan Niepozorny" mijający się z rzeczywistością! Nawet nie umiał zadbać o wszystkie zamki aby były jednakowe! Tylko było nadmiar, różnych kłódek i wiele kluczy! W zimie nie nie MIAŁ kto oczyścić wsadu do blokowania skoblem w ziemi !!! Jak to ma działać!??? To ma się tak samo do tzw. "słupków blokujących wjazd i wyjazd" i etc. KALIGRAFIA to taki "restaurant" jego dostawcy mają zezwolenie na poruszenie się mimo obowiązującego znaku drogowego "Zakaz ruchu" Wystawił je Pan Prezydent !!! Pytam się dlaczego wszyscy handlujący nie otrzymali zezwolenia !!!! Prawo jest jedno!!!! Kaligrafia może wjeżdżać 24 h Policja i Straż Miejska może im..... e nic nie zrobią ! Czy to jest w/g obowiązującego prawa !???? Prawo o ruchu drogowym jest naciągane czy jak !? Pan Prezydent tak może!!! Zastanówmy się nad absurdem! Jedni mogą a drudzy nie!? Aha Park Zdrojowy to małostka w stosunku wystrojem oraz porównaniem do przyzwoitych kurortów np. Lądek Zdrój czy Kudowa Zdrój" to są np. za paru nie wymienionych kurortów dbające o kuracjuszy ośrodki !!!! Także reasumując Jelenie Góra-Cieplice to żenada !!!! Jedzcie i zobaczcie...."Makumba" (murzyn) Polska Afrika! Pozdrawiam ...........(...)
~bloblo 4-06-2010 21:04
Byliny i krzewy zostały zasadzone w Jeleniej Górze!? Co za mania jakaś dziwna droga Redakcjo. Przypominam, że Cieplice to dzielnica Jeleniej Góry od 1.06.1975r. więc ładna była dopiero co rocznica - wszyscy ją olali! Szkoda. Pamiętajmy, że Sobieszów i Cieplice to ta sama Jelenie Góra i bzdurne traktowanie ich w artykułach jako świętą krowę jest wręcz chorobliwe!
~ciepliczanka300 4-06-2010 21:33
Popieram , park i całe \\\"uzdrowisko\\\" Cieplice to żenada- i wszystko na to wskazuje, ze nic się nie zmieni. Brak pijalni ( jest to co jest zbudowali jeszcze Niemcy) , sprzedane budynki zdrojowe, brak rozllewni wód mineralnych ( co zrobiono z \\\"Marysieńką\\\" ???). zapuszczony park....
~Jano 4-06-2010 22:30
a czemu tu sie dziwic przeciez to nasze miasto czy jelenia gora czy cieplice nic sie nie zmienia bo nami rzadzi nieudacznik p.Obrębalski
~ 5-06-2010 0:12
..Maryśienka puśćiła *oczko do Red.Tejo ! (..patrz.zdj.nr.1 )
~lenin 5-06-2010 6:19
ALE BĘDZIE SAN FRANCISCO?!?!?!?!?!?!?!?!?!?
~Ciepliczanka 5-06-2010 8:52
MOŻE BY TAK NAJPIERW ZAPYTAĆ O ZDANIE NAJBARDZIEJ ZAINTERESOWANYCH- MIESZKAŃCÓW?!?!?! Ktoś mądry powinien umieścić na stronie internetowej oficjalną petycję mieszkańców przeciwko rewitalizacji parku. Wystarczyłoby przecież aby władze naszego miasta po prostu zadbały o nasz park a nie wymyślały jakąś chorą rewitalizację której większość mieszkańców nie chce. Przecież wystarczyło by dbać o zachowanie czystości w parku, posadzenie pięknych klombów z kwiatami, odrestaurowanie fontanny z Marysieńką (jeśli nikt nie zajmie się nią w najbliższym czasie to już niedługo nie zostanie z niej nic do renowacji...), posadzenie nowych drzew,regularne przycinanie trawników itp. Mieszkańcy, którzy chcą mogliby wpisać się i oddać swój głos i może wtedy nasze "mądre głowy"- władze miasta zrozumiały by, że najpierw trzeba dbać o swoich- mieszkańców a nie gburowatych niemców (wjeżdżających do parku autokarem pod same drzwi Edwarda...), którzy uważają, że wszystko należy się im i są panami tego świata albo kuracjuszy, którzy wciąż narzekają i niedługo nie tylko przeszkadzać im będzie mała dziewczynka z warkoczykami na rowerku, chłopiec biegający z balonikiem ale także mieszkańcy ponieważ maja uśmiech na twarzy i saą zadowoleni z życia- i im tez zabroni się korzystania z parku ponieważ źle będzie to wpływało na nastrój "chorych" skwaszonych kuracjuszy... Wstyd!!! Zamiast zająć się czymś pożytecznym i wydać te pieniądze mądrze to wymyślają co róż to "mądrzejsze" pomysły jak wyrzucić pieniądze w błoto i uprzykrzyć życie mieszkańcą. Wstyd!!!
~WBB 5-06-2010 9:21
Rewiltalizacja to popularne slowo,ostatnio-wytrych.Ona ma załatwić wszystko.A możę P.Obrebalski zna Pan określenie'praca u podstaw,praca organiczna?Może wystarczy na codzień włożyc troche wysiłku i środków finansowych w utrzymanie Parku Cieplickiego,wymagać od podległych sobie służb solidności,kontrolować na co idą spoleczne pieniądze i może nie trzena będzie wszystkiego w Jelonce rewitalizować,jeszcze nie dawno ul.W.Polskiego.A ile szumu było,ile wrzawy wokół tego projektu i co i nic-d...pa.Oby nie stało sie tak z parkiem w Cielicach.
~X 5-06-2010 10:18
Lepiej te pieniądze przeznaczyć na systematyczne zabiei pielęgnacyjne w parkua a nie na jednorazową rewitalizację. Potem znów bedzie syf
~taa 5-06-2010 11:26
ciekawe kto będzie kosił trawę w deszczu może jacyś ochotnicy tyle co mamy 2 dzień poprawy pogody heh
~Małgorzata Turowska 5-06-2010 11:51
Dobrze byłoby gdyby w widocznym miejscu przed parkiem , umieszczono tablicę: kto , kiedy i jakie prace ma wykonać.Oraz kto z Urzędu Miasta kontroluje przebieg prac. Nazwiska i telefony. Czy w umowie są przewidziane jakiekolwiek kary za opóżnienie robót lub nieprzestrzeganie zabezpieczeń terenu i estetykę wydzielonych miejsc?
~miejscowy 5-06-2010 12:30
Widać, że moderka skutecznie eliminuje niewygodne komentarze, takie widać czasy... Do tego cyrku, jaki robią z parkiem tylko brakuje, by ogrodzili wysokim murem, zasieki i wieżyczki straznicze z uzbrojonymi strażnikami, którzy będą strzec, by kuracjusze odważnie zalegali na ławeczkach bez lęków przed dziećmi i "szalonymi rowerzystami" - żenada!!!
~Tomy M. 5-06-2010 22:00
To jest wałek. Ukrywanie kosztów inwestycji na to wskazuje. Do dzisiaj nie wiem ile kosztował PROJEKT, kto go wykonał i czy odbył się przetarg. Sądzę że to robota "po znajomości". Sprawą dla prokuratora jest fakt że Publiczny Park jest zaprojektowany pod działalność uzdrowiska które ma zostać SPRYWATYZOWANE, wyobraźcie sobie inna wersję: PARK CIEPLICKI przerobiony na SKATE PARK bo na Placu Piastowskim powstaje SKLEP DLA DESKARZY!!! Dociera do Was że to byłby WAŁEK! Tak samo wygląda UZDROWISKOWYWANIE PUBLICZNEGO PARKU, to niedopuszczalne aby w imię wąskiej grupy PRYWACIARZY (w niedługim czasie) przerabiać PUBLICZNY PARK na UZDROWISKOWY PARK. Dodam jeszcze że firma taka jak UZDROWISKO jest zwolniona z większości podatków, więcej podatków płaca właściciele sklepików na deptaku niż całe UZDROWISKO.
~Jano 5-06-2010 22:42
to jest chyba żart że coś w tym mieście się zmieni , tu nie ma gospodarza p.Obrębalski z niczym sobie nie radzi zresztą jak cały ten rząd PO to tylko mówic potrafią a efektów nie widać
dolnoślązak 7-06-2010 18:17
ad. Pani ~ Małgorzata Turowska /11.51/. Proste, nieskomplikowane, doskonale sprawdzone w WC Tesco, Castorama, Coerfour, Kaufland - czysto schludnie. Zatem nieprawdą jest, że wszystko co "złe" to z zachodu. Popieram !!!
teessi 7-06-2010 19:13
Właśnie, dlaczego nie "modernizuje się" i nie "rewitalizuje" parku przy SUDECKIEJ, z przesadzaniem starych drzew i niewpuszczaniem rowerzystów? On jest w o wiele gorszym stanie niż parki cieplickie! Bo tam nie ma UZDROWISKA, które za chwilę przejdzie w PRYWATNE ręce!
teessi 7-06-2010 19:15
Stąd to dostosowywanie parku zdrojowego do potrzeb kuracjuszy, zamiast do potrzeb mieszkańców, a przecież park jest na gruncie miejskim, a nie uzdrowiska!
~socjalista 8-06-2010 11:23
Anie lepiej oddać w ajencje dzierżawe, kieduś przed laty w lub obok mieszkał ogrodnik nieraz cała rodzina i opiekowałasię PARKIEM,jest wiele prostych rozwiązań ale te praste są jasne i nic nie można zachamencić.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group