Niedziela, 14 sierpnia
Imieniny: Maksymiliana, Alfreda
Czytających: 5937
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Park przy kościele z zakazem wprowadzania psów

Środa, 5 listopada 2014, 10:02
Aktualizacja: Czwartek, 6 listopada 2014, 7:55
Autor: Angela
Jelenia Góra: Park przy kościele z zakazem wprowadzania psów
Fot. Angela
Za dwa tygodnie w parku przy jeleniogórskim Kościele p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego będzie obowiązywał nowy regulamin. Jest w nim zapis m.in. o zakazie wprowadzania psów ze względu na poszanowanie dla szczątków ludzkich i dla miejsca dawnego pochówku.

Wczoraj (4.11) jeleniogórscy radni przyjęli uchwałę w tej sprawie. Jakie inne zapisy wprowadza nowy regulamin?

Zmiany dotyczą m.in. nazewnictwa kościoła, przy którym jest park. Jak tłumaczyła naczelnik wydziału Gospodarki Komunalnej prezentująca uchwałę, w związku z przekazaniem przez Wojsko Polskie w 2013 roku mienia Kościoła Garnizonowego parafii, obecnie właściwą nazwą dla tego obiektu jest Kościół p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego.

W trzynastu punktach zakazów znalazły się zakaz wprowadzania zwierząt, wjazdu wszelkich pojazdów na teren parku bez zgody zarządzającego, używania sprzętu nagłaśniającego bez zgody zarządzającego, płoszenia ptactwa i zwierzyny, picia alkoholu, umieszczania reklam, tablic i ogłoszeń bez zgody zarządzającego, biwakowania i palenia ognisk, umieszczania napisów i graffiti, zaśmiecania, dewastowania i zakłócania spokoju.

Całkowity zakaz wprowadzania psów zgłaszali mieszkańcy, w związku z tym, że park został założony na terenie dawnego cmentarza ewangelickiego, z którego nie dokonano zorganizowanej ekshumacji i przeniesienia szczątków ludzkich – wyjaśniała Ewa Grześkowiak, naczelnik Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska UM w Jeleniej Górze.

Radni nie dyskutowali z nowymi zasadami regulaminu, a jedyne pytanie, które zadał Tomasz Kałużny dotyczyło wjeżdżania na teren przykościelny w niedzielę czy podczas ślubów. – Nic w tej kwestii się nie zmieni, za zgodą zarządzającego czyli parafii i Urzędu Miasta w dalszym ciągu będzie można tam wjechać – wyjaśnił Jerzy Łużniak, wiceprezydent Jeleniej Góry.

Uchwałę przegłosowano przy 13 głosach „za” , jednym wstrzymującym się i siedmiu nie głosujących.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (58) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group