Piątek, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 4122
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Państwowe pod młotek

Piątek, 14 kwietnia 2006, 0:00
Autor: Nowiny Jeleniogórskie
Kilkanaście jednoosobowych spółek skarbu państwa oraz większościowe i mniejszościowe pakiety udziałów i akcji pozostających w gestii MSP, a także przedsiębiorstwa państwowe - to majątek, jaki potencjalni inwestorzy mogą jeszcze kupić w regionie jeleniogórskim.

Ministerstwo Skarbu Państwa ogłosiło tzw. listę transferową zawierającą spis firm, których akcje i udziały będą sprzedawane poprzez zaproszenie do rokowań i w ofercie publicznej. Z naszego regionu są na niej 4 firmy.

Najbardziej zaawansowana jest procedura sprzedaży 60 proc. „państwowych” udziałów jeleniogórskiego Dolfameksu. MSP przyjęło dwie oferty inwestorów branżowych zainteresowanych zakupem kontrolnego pakietu udziałów. Pierwszy z nich to konsorcjum utworzone przez Zakład Maszyn Elektrycznych EMIT SA z Fabryką Narzędzi Skrawających FENES SA. Ta ostatnia spółka kontrolowana jest przez kapitał włoski. Drugim oferentem jest spółka „Kuźnia Polska”.

- Ministerstwo czeka teraz na złożenie przez te firmy ofert wiążących. Potem odbędą się rokowania, ale trudno przewidzieć, kiedy cała procedura się zakończy - mówi Jacek Witczuk z MSP.

Cena nominalna jednego udziału wynosi 500 złotych. Przedmiotem rokowań będzie przede wszystkim cena za nabywany pakiet udziałów, program rozwoju spółki obejmujący m.in. zobowiązania do podwyższenia kapitału i inne zobowiązania inwestycyjne, a także zobowiązania dotyczące ochrony interesów pracowników.

Właścicielami pozostałych 40 procent udziałów Dolfameksu są w równych częściach: Metalexport i amerykański Toolmex. Żadna z tych firm jednak nie zgłosiła oferty zakupu pozostałego pakietu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ile lat ma Twój samochód?

Oddanych
głosów
1007
Jest nowy
7%
1-5 lat
15%
5-10 lat
18%
10-20 lat
42%
pow. 20 lat
18%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
5 lat minęło
 
Aktualności
Ruszają po 27 latach
 
Aktualności
Zaklęcie rozświetliło choinkę
 
Aktualności
Huczne otwarcie lodowiska
 
Aktualności
Choinka koło Ratusza już świeci
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group