Środa, 29 czerwca
Imieniny: Piotra, Pawła
Czytających: 3282
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Karpacz: Pamięci Henryka Tomaszewskiego

Wtorek, 26 listopada 2013, 11:58
Aktualizacja: 12:06
Autor: PM
Karpacz: Pamięci Henryka Tomaszewskiego
Fot. Archiwum Urzędu Miasta Karpacz
W ubiegłym tygodniu ku pamięci Henryka Tomaszewskiego odbył się cykl różnych wydarzeń. 20 listopada w Gimnazjum można było zobaczyć dziecięcy pokaz mody autorstwa Urszuli Jonkisz. Jednocześnie rozstrzygnięty został konkurs plastyczny pt.: „Mim, laleczka, zabaweczka”., w którym wygrały Martyna Dombrowska i Zuzanna Kulik. W dniu urodzin Henryka przy jego grobie tradycyjnie została zmówiona modlitwa w jego intencji.

W sobotę 23 listopada w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych odbyły się dwa pokazy zorganizowane przez Fundację Pantomima. Pierwszy to „Cztery Pory Roku” w wykonaniu adeptów Karpackiej Pracowni Pantomimy, drugi „Dom Lalek” w wykonaniu aktorów pantomimy : Katarzyny Sobiszewskiej, Anny Nabiałkowskiej, Mariusza Sikorskiego i Radomira Pioruna.

Natomiast w niedzielę w centrum Miasta można było zaobserwować przechadzających się mimów, którzy przenieśli sztukę na zewnątrz, a następnie w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych wysłuchać wykładu pani Małgorzaty Bruder „Henryk Tomaszewski Lalki”.

Henryk Tomaszewski (ur. 20 XI 1919r., zm. 23 IX 2001r.) – wybitny twórca, tancerz, mim, choreograf, reżyser, pedagog, założyciel i dyrektor Wrocławskiego Teatru Pantomimy. Przez wiele lat mieszkał i tworzył w Karpaczu . Swoją kolekcję lalek z całego świata przekazał miastu Karpacz i w 1994 r. powstało Muzeum Zabawek.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group