Środa, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 5593
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: „Paka Buziaka” z MDK podbija świat

Piątek, 27 listopada 2009, 10:28
Aktualizacja: 10:31
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: „Paka Buziaka” z MDK podbija świat
Fot. Uczestnicy
„Paka Buziaka”, zespół wokalny z młodzieżowego Domu Kultury odwiedził Wiedeń. Wizyta w Austrii była nagrodą specjalną za II miejsce, jakie wywalczyli oni w Krakowie we wrześniu na Festiwalu Piosenki Lwowskiej. Na uczestników wycieczki czekały liczne atrakcje.

Jeleniogórska grupa wokalna wraz z opiekunami Wiesławem Kowalewskim i Danutą Sitek, dyrektorem Młodzieżowego Domu Kultury na czas pobytu w dniach 12 – 15 listopada br. zostali zakwaterowani w domach polskich rodzin u Państwa: Michalskich, Sternów i Mikulskich, którzy stworzyli im niesamowitą atmosferę. Koordynatorem pobytu młodzieży z MDK w Wiedniu był Andrzej Michalski, prezes Stowarzyszenia Polskich Rodzin Katolickich w Austrii, które ufundowało nagrodę.

- Poza zwiedzaniem Wiednia również nocą z przewodnikiem spotkaliśmy się z Polonią, młodzież koncertowała też dla mieszkańców, głownie Polaków – mówi Danuta Sitek, dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury w Jeleniej Górze. Niezapomnianym koncertem był występ zespołu w Polskim Kościele Zmartwychwstańców, który służy Polakom od 1897 roku. Wyjątkowe było też spotkanie z Polonią i ks. Rektorem Zygmuntem Wazą.

Młodzież zwiedziła m.in. Belweder, fontannę upamiętniającą otwarcie pierwszego wiedeńskiego wodociągu z pomnikiem żołnierzy radzieckich poległych przy wyzwalaniu Wiednia, Kościół św. Karola Boromeusza z kolumnami triumfalnymi i uwieńczony wspaniałą kopułą o wysokości 72 metrów, ratusz w stylu neogotyckim, Graben z kolumną św. Trójcy zwaną też kolumną Morową, Katedrę św. Stefana, Operę, Parlament wybudowany w latach 1874 – 83, Burgtheater, Uniwersytet, Hofburg - dawną rezydencję cesarską, Pałac w Schónbrunn, Prater - wesołe miasteczko o powierzchni 600 ha oraz Kahlenberg.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
1196
Tak
26%
Nie
67%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group