Poniedziałek, 3 października
Imieniny: Teresy, Jana
Czytających: 2824
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szklarska Poręba: Paihivo zagra wkrótce pod Szrenicą

Sobota, 9 stycznia 2016, 12:11
Aktualizacja: 12:15
Autor: UM Szklarska Poręba
Szklarska Poręba: Paihivo zagra wkrótce pod Szrenicą
Fot. Użyczone/Archiwum UM Szklarska Poręba
W Rodzinnym Parku Rozrywki Esplanada (ul. Pstrowskiego 5a) w Szklarskiej Porębie 16 stycznia wystąpi zespół Paihivo. Początek koncertu o godz. 21.00. Bilet kosztuje 15 złotych.

Zespół Paihivo powstał pod koniec 2001 roku w Zgorzelcu. Pomysł powstania kapeli urodził się po rozpadzie zgorzeleckiej formacji reggae Regalizacja, w której z obecnego składu Paihivo grało dwoje członków zespołu.

Założycielem kapeli był gitarzysta Regalizacji Leszek Sinikowski. W 2003 roku Paihivo zarejestrowało swój pierwszy materiał "Odległe miejsca". W tym czasie zespół zagrał kilkanaście koncertów w kraju i rozpoczął prace nad nowym materiałem "Opowieść" który ukazał się w 2004 roku.

Na początku 2006 roku zgorzelecka formacja reggae zarejestrowała swój trzeci materiał. Płyta pod nazwą "Jesteśmy" nie została oficjalnie wydana. Krążek ten został nieodpłatnie rozdany zainteresowanym na koncertach Paihivo. W lipcu 2009 roku zespół nagrał czwarty krążek "Posłuchaj". Płyta ta to pierwsze oficjalne wydawnictwo Paihivo. Krążek ukazał się na początku 2010 roku.

Po wielu zmianach personalnych, w trakcie których Paihivo grywało również jako sound system, na początku 2012 r. wykrystalizował się obecny 9-osobowy skład.

W połowie lutego 2013 r. nakładem wytwórni Lou&Rocked Boys z Wrocławia ukazała się kolejna płyta "Diferent Stajl". Płycie towarzyszył teledysk do utworu „Nic nie wiem”, w którym gościnie wystąpił zaprzyjaźniony skład Natural Dread Killaz. Płyta „Diferent Stajl” zebrała pozytywne recenzje, a Paihivo zagrało wiele koncertów klubowych i plenerowych. W 2014 r. kapela została zaproszona na 20 Przystanek Woodstock, gdzie wystąpiła dla wielotysięcznego tłumu w Pokojowej Wiosce Kryszny.

13 listopada 2015 r. ukazała się kolejna płyta PAIHIVO pt. "Przede Wszystkim", która będzie promowana na koncercie w Szklarskiej Porębie

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group