Poniedziałek, 26 października
Imieniny: Damiana, Lucjana
Czytających: 4153
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Ożywiła twórczość Karin Stanek

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 16 listopada 2015, 13:03
Aktualizacja: 13:06
Autor: MDK "Muflon"
Fot. MDK "Muflon"
– Big beatowy power na scenie – mówili widzowie o występie Agnieszki Wajs, która wcieliła się w rolę Karin Stanek. Spektakl muzyczny z największymi przebojami legendarnej piosenkarki zespołu Czerwono Czarni odbył się w zeszłą sobotę (14.11.2015r.) w Miejskim Domu Kultury „Muflon”.

Podczas imprezy zostały przypomniane przeboje sprzed lat śpiewane przez Karin Stanek, która w latach 60 wylansowała takie piosenki, jak „Malowana Lala”, „Chłopiec z gitarą”, czy „Autostop”. Spektakl, przeplatany żywiołowymi piosenkami, był nie tylko przeglądem twórczości artystki, ale i opowieścią o życiu młodziutkiej dziewczyny, która rzuciła się w wir show-biznesu.

Monodram z muzyką na żywo stworzyła Alina Moś-Kerger. Kierownictwo muzyczne objął Piotr Górka, który przearanżował popularne hity Karin Stanek. Na scenie Agnieszce Wajs towarzyszyli muzycy: Bogusław Kaczmar – instrumenty klawiszowe, Przemysław Smaczny – perkusja, Piotr Górka – kontrabas.
Impreza zorganizowana została w ramach cyklu muzycznego „Scena Bliżej Nas”. Współfinansowana była z budżetu Miasta Jelenia Góra.

Już w najbliższą sobotę (21.11.2015) o godz. 17.00 odbędzie się kolejny koncert z cyklu „Scena Bliżej Nas”. Tym razem będzie to Koncert Muzyki Poetyckiej „Pamiętasz była jesień”. Wystąpią: śpiewająca poetka Barbara Pachura wraz z uczestnikami Klubu Muzycznego „Pozytywka” z Bielawy oraz laureaci VII edycji Konkursu Piosenki Polskiej „Głosowisko” organizowanego w MDK „Muflon”. Wstęp jest wolny.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group